Belediyelerde Çalışan Taşeron İşçilerde Karoya Alınmalı

Belediyelerde Çalışan Taşeron İşçilerde Karoya Alınmalı

22 Mart 2016 Tarihinde Başbakan Davutoğlu ‘nun Verdiği Müjde İle Tüm Taşeronlar Kadroya Alındı Demişti. Fakat Daha Sonraki Açıklamalarda Belediyelerde Çalışan Taşeron İşçilerin Kadroya Alınmayacağı Belli Oldu.

Kamuda alt işverenler tarafından istihdam edilen taşeron işçilerin kadroya alınması sürecini hep beraber yaşıyor, Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak anlık olarak takip ediyoruz. Başbakan Ahmet Davutoğlu ‘nun tüm taşeronlara kadro hayırlı olsun konuşmasından sonra Belediyelerde çalışanlar aynı işlerine devam edecek demesiyle yüzbinlerce kişinin umudu kırılmış oldu.

Ahmet Davutoğlu Konuşmasında “Asli işlerde çalışan işçilerimizi kamuya alıyoruz. Adalet, eşitlik gereği ayrıca yardımcı işlerde çalışan kamuya almaya kararlaştırdık. İster asıl iş olsun, ister yardımcı iş olsun, dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak inşallah. Biz söz verdik mi böyle söz veririz.” Demişti.

Bu konuşmasının ardından Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili detayları kamuya açıklamıştı. Yaptığı açıklamalar neticesinde Belediyelerin kendi şirketlerinde çalışanlar zaten taşeron olmadığı ve bu nedenle kadroya alınmayacağı, Belediyelerde alt işverenlerce çalıştırılan taşeron işçilerin ise Belediyelerin kendi şirketlerinde istihdam edilerek kamu personeli olacaklarını belirtmişti.

www.kamupersonelialimi.com haber sitemizin facebook sayfasından mesaj ve yorum olarak, sitemizin iletişim formu ile haber yorum bölümüne binlerce kişi mesaj göndermiş durumdadır. Özellikler Belediyelerde çalışan Belediyelerin kendi şirket personelleri ile Belediyelerde ki taşeron işçiler ile, kamuda 5 Ay 29 gün süreyle istihdam edilen mevsimlik işçiler haklı olarak kadro istiyor.

Biz Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak bunu Başbakanımızdan istiyoruz. Kamuda istihdam edilen tüm taşeron işçiler kadroya alınmalı, ayrıca geçici süreli çalışan işçilerin ise sürekli olarak istihdam edilmesi en adaletli adım olacaktır. Bu konunun takipçisi olarak gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum