Belediyelerde Çalışan Taşeron İşçilere Kadroda Yeni Formül

Belediyelerde Çalışan Taşeron İşçilere Kadroda Yeni Formül

700 binden fazla taşeron işçisinin kamuya alınması ile ilgili Memur-Sen Ali Yalçın açıklamalarda bulundu. Yalçın'ın önerdiği formül özellikle de belediyelerde çalışan taşeron işçileri sevindirecek. 28.04.2016 taşeron son dakika gelişmeleri.

Şu günlerde 700 binden fazla taşeron işçisini kamuya alınma heyecanı sarmış durumda. Özellikle de Başbakan Ahmet Davutoğlu, 22 Mart 2016 tarihinde TBMM’de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada beklenmedik şekilde kamuda çalışan taşeron işçileri arasında; asıl iş yardımcı iş ayırımı yapılmaksızın tamamının kadroya alınacağını ifade etmesi taşeron işçileri sevindirmişti.

Kamuda çalışan 700 binden fazla taşeron işçisinin çoğunluğunu belediyelerde çalışan taşeron işçileri oluşturuyor. Başbakanın konuşmaları sonrası özellikle de belediyelerde çalışan taşeron işçilerin kafası karışmıştı. Çünkü 1 Kasım seçimleri öncesinde Ak Parti’nin; kamuda asıl işi yapan taşeron işçilerinin kadroya alınması noktasında vaadi vardı. Ancak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, asıl iş yardımcı iş ayırımı yapılmaksızın tüm taşeronların kamuda özel sözleşmeli olarak istihdam edileceğini belirtmesi özellikle de belediyelerde çalışan asıl işi yapan taşeron işçilerini üzmüştü.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın belediyelerde çalışan taşeron işçilerini sevindirecek bir teklif geldi. Ali Yalçın, Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Bem-Bir-Sen ve Hacettepe Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği Yeni Büyükşehir Modeli ve Uygulama Sonuçları Sempozyumu’ unda konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yalçın, şehir yönetimlerinin insanı mutlu etme noktasındaki asli sorumluğunu önemsiyorum. Yerel yönetimlerde çalışan taşeron işçilerin durumunu biliyoruz. Taşeronların kamuya alınması gündemde. Yerel yönetimlerdeki taşeron işçiler de 4/A ya da 4/D statüsünde kadroya alınmalıdır. Bu arkadaşlarımızın imtiyazlı kamu şirketi çalışanı yapılması yönündeki yaklaşımdan vazgeçilmelidir. Çalışanlarını mutlu edemeyen şehir, yaşayanlarını hiç mutlu edemez şeklinde konuştu.

Kamu Personeli Alımı olarak, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın’ın yerinde olan açıklamalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum