Beykoz Belediyesi İkamet Şartsız 55 Devlet Memuru Alımı Yapacak

Beykoz Belediyesi İkamet Şartsız 55 Devlet Memuru Alımı Yapacak

Beykoz Belediye Başkanlığına zabıta memuru alım ilanı yayımlandı. Başvurulara dair süreç belli oldu. Tam kapanma süreci sonrasında adaylar başvuru belgeleri ile şahsen müracaat edebilecek. İşte detaylar.

2021 yılı Mayıs ayı kadrolu memur alımı başvuruları kapsamında 55 kadroya zabıta alımı yapılacak. Beykoz Belediye’sine kadrolu kadın ve erkek 55 zabıta alımı başvuru süreci ve tüm detayları, mezuniyet koşullarını, başvuru şartlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte Beykoz Belediyesi 55 devlet memuru alımı detayları ve süreç:

Kontenjanlar ve Mezuniyet Şartı

50 Erkek Zabıta Memuru alımı bir önlisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

5 Kadın Zabıta Memuru alımı herhangi bir önlisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Genel Şartlar

55 Memur alımı için657 sayılı DMK 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Bunlar: Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu cezai hükümler, askerlikle ilişiği olmamak gibi şartlardır.

Özel Şartlar

Önlisans 2020-KPSS P93 puan türünde en az 70 almış olmak,

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Adayların tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak gerekiyor. Boy ve kilo tespitleri belediyede yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. İkamet şartı bulunmuyor.

Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Adaylar başvuru formunu Belediye internet sitesinden alıp doldurmaları gerekiyor.  Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı, Diploma veya mezuniyet belgesin, Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesi, KPSS sonuç belgesi, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, Sürücü belgesi, fotoğraf istenmektedir. Belgelerin nasıl ve ne şekilde istendiğine dair durumu aşağıdaki başvuru kılavuzunda bulabilirisiniz.

Başvuru Süreci

Beykoz Belediyesi 55 memur alımına adaylar başvurularını Tam Kapanma Sürecinden sonra başlayabilecekler. Başvurular 20-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında olacak. Başvurular zabıta alımlarındaki boy ve kilo ölçümünün belediyede yapılması şartından dolayı sadece şahsen yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.