Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Personel Alımı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Personel Alımı

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu 8 Ağustos 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. Başvurular 31 Ağustos’ta başlayacak olup 6 Eylül’de sona erecektir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile Bilişim Uzman Yardımcısı alınacaktır. Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 9’uncu derece kadrolara atanacak toplam 45 (kırkbeş) Bilişim Uzman Yardımcısının alan/bölüm ve kontenjanları aşağıda gösterilmiştir.

Sosyal bilimler alanında, üniversitelerin; siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinin işletme, iktisat, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi ve siyaset bilimi ile kamu yönetimi bölümü mezunlarından 5 kişi ; Hukuk alanında avukatlık ruhsatına sahip hukuk fakültesi mezunlarından 20 kişi ; Mühendislik alanında üniversitelerin, elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliği mezunlarından 20 kişi alım yapılacaktır.

Sınava katılma şartları şu şekilde belirtilmiştir : 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak, En az dört yıllık lisans öğrenimi veren, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerinin işletme, iktisat, maliye, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi ve siyaset bilimi ile kamu yönetimi bölümü, hukuk fakültesi ve mühendislik alanında elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak, Yazılı sınavının yapıldığı 2016 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1981 ve sonraki tarihlerde doğanlar) olarak belirtilmiştir.

Ayrıca 2015 veya 2016 yıllarında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada; Sosyal bilimler alanında, KPSSP-40 puan türünden ilk 100, Hukuk alanında, KPSSP-79 puan türünden ilk 400, Mühendislik alanında, KPSSP-2 puan türünden ilk 400 aday arasına girmiş olmak, İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden 2015 veya 2016 yıllarında yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 70 puan ya da dil yeterliği bakımından denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan eşdeğer puan almış olmak gerekmektedir. Alanlar itibarıyla son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına girmeye hak kazanır.

Sınav Başvuru Süreci :

Giriş sınavına katılmak isteyen adayların öncelikle Kurumun internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak elektronik ortamda göndermeleri gerekmektedir. Adayların başvuru formunun bilgisayar çıktısının imzalı ve fotoğraflı sureti,yüksek öğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği, KPSS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı, YDS dil puanını beyan edecekler için sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ile başvurularını 31 Ağustos – 6 Eylül 2016 tarihleri arasında mesai saatleri içinde Kurumun merkez teşkilatının bulunduğu Yeşilırmak Sokak No.16 Demirtepe/ANKARA adresine şahsen ya da posta ile yapmaları gerekir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum