Bilgisayar Sertifikası Hangi Hallerde Gerekmez

Bilgisayar Sertifikası Hangi Hallerde Gerekmez

Devlet Memurlarının Görevde Yükselmesi İçin Gerekli Olan ve Memur Adaylarının KPSS Yerleştirme Tercihlerinde Kullanacağı 6225 Kodu İle Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Hangi Hallerde Gerekli Olmaz.

Kamu Personeli Alımı haberleri sitesi olarak; Türkiye genelinde tüm kurumların görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında istenen bilgisayar sertifikası ile KPSS merkezi yerleştirmelerinde şartlarda yer alan 6225 kodu bilgisayar işletmenliği sertifikası hangi hallerde zorunlu olmayacağını haberimizde açıklayacağız.

Kimler Bilgisayar Sertifikası almak zorundadır: Öncelikle memur olup, Bilgisayar İşletmenliği, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği sınavları için istenen; KPSS memur adaylarının 6225 koduyla istenen bilgisayar sertifikası bitirdikleri okullarda gördükleri bilgisayar dersleri dikkate alınmalıdır. Kişiler Lise, 2 yıllık veya 4 yıllık mezunu oldukları okullarda bilgisayar dersini görmemiş veya okullarını uzaktan eğitim şeklinde okuyarak tamamlayanlar bilgisayar sertifikasını ayrıca almalıdırlar.

Kimler bilgisayar sertifikası almasına gerek yoktur: Memur ve memur adaylarının okudukları dönemlerde örgün olarak bilgisayar derslerini görenler sertifika zorunluluğu bulmamaktadır. Yani memur ve memur adaylarının okullardan alacakları transkript belgeleri ile gerekli başvuruları yapabilecekler. Ayrıca bilgisayar sertifikası almalarına gerek olmamaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.