Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 25 Personel Alacak

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 25 Personel Alacak

En az lise mezunu 14 Kasım 2017 de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 25 Kamu Personel alım ilanı yayınlandı.

14 Kasım 2017 de Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 25 personel alım ilanı yayınlandı. Alınacaklar Memurlar bölge müdürlüğü ve çeşitli şehirlere yerleştirilecektir.

Alınacak şehirler şöyle: Ankara, Afyonkarahisar, Çanakkale, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Rize, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Uşak, Van, Adana ve Erzurum olarak açıklanmıştır.

Başvuracak adaylar 22 Kasım 2017 Salı günü saat 23.59’a kadar Bakanlık internet sitesinde yayımlanan “Sözleşmeli Personel Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

Destek personel alımında aranan bazı şartlar: 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) P94 puan türünde en az 70 (yetmiş) puana sahip olmak. 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olanlar). Lise ve dengi okul mezun olmak. “E” sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. İş Makinesi (VİNÇ) Kullanma Sertifikasına sahip olmak (Milli Eğitim Bakanlığı onaylı).

Mühendis alımında aranan bazı şartlar: 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) P3 puan türünde en az 70 (yetmiş) puana sahip olmak, 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olanlar). Mühendislik alanları için üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, otomotiv mühendisliği, inşaat mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.