Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

28 Aralık 2015 Tarihinde Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı. Başvurular, 30 Aralık 2015 – 13 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 28 Aralık 2015 tarihinde Kamu Personeli Alımı ilanı yayınlandı. Başvurular Kurumun internet sitesinde yayımlanan "Başvuru Formu" doldurularak elektronik ortamda yapılacaktır. Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak 12 (on iki) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacağı belirtildi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile YDS puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınacak. 5 (beş) katı aday sınava hak kazanacaktır.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak. Bunların dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak. Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.