Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Memur Alımı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Memur Alımı

31 Aralık 2016 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından personel alınacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 4 kişi Bilim ve Teknoloji Müşaviri, Bilim ve Teknoloji Ataşesi olarak alınacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 31 Aralıkı 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda 4 kişi Bilim ve Teknoloji Müşaviri, Bilim ve Teknoloji Ataşesi unvanlarıyla istihdam edilecek.

Başvurular, Bakanlık internet sitesinde yayımlanan, “Bilim ve Teknoloji Müşavirliği ile Bilim ve Teknoloji Ataşeliği Başvuru Formu” doldurulmak suretiyle 16 Ocak 2017 tarihine kadar elektronik ortamda yapılacaktır. Ankara iş ilanları kariyer.

Başvuru için: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde öngörülen genel şartları
taşıması, En az dört yıllık yükseköğretim mezunu olması, Yabancı dil bilmesi, Meslekî yeterlilik sınavında başarılı olması, Kamuda en az 3 (üç) yıl görev yapmış olması veya kamuda 3 yıldan az görev yapmış olmaları halinde kendi mesleki alanında doktora yapmış olması, Aylıktan kesme ve daha ağır bir disiplin cezası almamış olması gereklidir.

06 Nisan 2014 tarihi ve sonrasında gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS); Bakanlığımızın Türkiye Cumhuriyeti Vaşington Büyükelçiliği bünyesindeki 1 (bir) Bilim ve Teknoloji Müşavirliği ile Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu bünyesindeki 1 (bir) Bilim ve Teknoloji Ataşeliği kadroları için İngilizce  dilinde, Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği bünyesindeki 1 (bir) Bilim ve Teknoloji Müşavirliği kadrosu için ise öncelik Almanca olmak üzere Almanca veya İngilizce dilinde, Tokyo Büyükelçiliği bünyesindeki 1 (bir) Bilim ve Teknoloji Müşavirliği kadrosu için öncelik Japonca olmak üzere Japonca veya İngilizce dilinde en az 80 (seksen) puan alınması gereklidir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.