Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel alıyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel alıyor

21 Ekim 2017 Resmi Gazetede Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 20 Kamu Personel alım ilanı yayınlandı.

Ankara 21 Ekim 2017 de resmi gazetede yayınlanan ilana göre 20 uzman yardımcısı alım yapacağını yayınlandı. Alınacak kişiler çeşitli pozisyonlarda istihdam edilecektir.

Başvuru tarihleri ve şekli: Başvurular 23 Ekim 2017 de başlayıp 30 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar Bakanlık internet sitesinde yayımlanan “Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların, fotoğraflarını ve mezuniyet belgelerini (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların ayrıca diploma denklik belgesini) elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur.

Başvuracak adaylara sözlü olarak tek aşamalı yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri ile sınav yeri, tarihi ve saati; sınav tarihinden en az 20 (yirmi) gün önce Bakanlık internet sitesinde ve duyuru panosunda ilan edilecektir.

Sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar). Giriş sınavına katılma şartlarını taşıyan istekliler katılabilir.

Sınava Katılım şartları: Üniversitelerin en az 4 (dört) yıllık eğitim veren fakülte veya bölümleri belirtilen ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 21 ile 28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında Mühendislik adaylar için (KPSS) P3, hukuk bölümü mezunu adaylar için (KPSS) P4, işletme bölümü mezunu adaylar için (KPSS) P24 ve uluslararası ilişkiler bölümü mezunu adaylar için (KPSS) P34 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olması şart.

Alınacaklar: İşletme, Hukuk, Uluslar Arası İlişkiler, Manine, Bilgisayar, Elektrik Elektronik, Endüstri, Gemi İnşaatı ve İnşaat mühendisi olarak görevlendirilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.