Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığın Personel Alımı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığın Personel Alımı

18 Mayıs 2016 Tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığın Personel Alım İlanı Yayınlandı. Toplam 4 (dört) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.

18 Mayıs 2016 Tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığın Personel Alım İlanı Yayınlandı. Toplam 4 (dört) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır. Başvurular, 18 Mayıs 2016 - 01 Haziran 2016 tarihleri arasında Bakanlık internet sitesinde yayımlanan "Başvuru Formu" eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda 01 Haziran 2016 günü mesai bitimine kadar yapılacaktır. Adayların, fotoğraflarını ve mezuniyet belgelerini (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların ayrıca diploma denklik belgesini ve diğer belgelerini) elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklenerek yapılacaktır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı için: Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak. Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak şart (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları sadece 2 kat için başvuru yapabilirler).

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve özel kesimde Sosyal güvenlik kurumlarına prim ödemek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır).

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak. Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak.

İstenen Belgeler: Fotoğraflı Başvuru Formu, Detaylı Öz Geçmiş, Lisans Diploması veya okul çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti ( Belge aslının ibrazı halinde fotokopisi kurumumuzca onaylanabilecektir.), Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge, Genel Şartlar bölümünün (d) maddesinde belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge (mesleki tecrübe sürelerinde; Lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır), Her bir pozisyon için Özel Şartlar bölümünde istenilen sertifikalar ile tecrübe veya deneyimi gösteren belgeler.

Kıdemli .Net Yazılım Uzmanı (1 Kişi - Tam Zamanlı), Kıdemli Java Yazılım Uzmanı (1 Kişi - Tam Zamanlı), .Net Yazılım Uzmanı (1 Kişi - Tam Zamanlı), Java Yazılım Uzmanı (1 Kişi - Tam Zamanlı) alınacak olup başvuracak adayların özel şartları incelemesi gereklidir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.