Bilişim Çağında Kamu Personel Alımı Başvuruları Halen Şahsen Alınıyor

Bilişim Çağında Kamu Personel Alımı Başvuruları Halen Şahsen Alınıyor

Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı başvuruları halen şahsen olarak 2021 yılı sonu itibarıyla devam ediyor. Şahsen başvurular 2022 yılında sona ersin!

Kamu personel alımı başvuruları birçok kamu kurum ve kuruluşunda devam ediyor. Gerek ilkokul mezunu gerek lise, önlisans gerekse lisans mezunu personel alımları için başvurular 2021 yılı sonu itibarıyla devam ediyor. Güncel başvuruların birçoğunda yer alan başvuru şeklinden dolayı sorun devam ediyor. Şahsen başvurular internetten yapılması en büyük beklenti.

basvuru.jpg

Bilişim çağında personel alımı başvuruları şahsen olmamalı

Kamu personel alımı adayları bazı kurumlarda yer alan SADECE ŞAHSEN başvuru hükmünden dolayı başvuru yapamama sorunu yaşıyor. Kamuda atamalar çok rahat ve kolay şekilde internet üzerinden alınabilmesine rağmen bazı kurumlar ısrarla şahsen başvuru ısrarını sürdürüyor.

Personel alımı başvuruları internette

Kamu kurum ve kuruluşlarına yeni personel alımı başvuruları özellikle e-Devlet şifreleriyle olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yapılabilmektedir. Ancak kurumları birçoğu halen bu sisteme entegre olmadıkları için şahsen başvuru ile adayların önünde engel olmaya devam ediyor.

Şahsen başvurular tamamen kaldırılsın

Kurumlar ikamet şartsız personel alımlarında dahi şahsen başvuru zorunluluğu koymakta. Oysa ikamet şartı olmayan başvurularda dolaylı da olsa ikamet zorunluluğu bu durumda yer alıyor. Milyonlarca aday tüm personel alımı başvurularının Türkiye Geneli olmak üzere e-Devlet şifreleri ile şahsen başvuru koşulu olmadan yapılmasının önünün açılmasını istiyor.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum