Binali Yıldırım Taşerona Müjdeyi Verdi

Binali Yıldırım Taşerona Müjdeyi Verdi

Başbakan Binali Yıldırım Taşerona Kadro Konusunda Önemli Açıklamalarda Bulundu. Kamuda İstihdam Edilen 720 Bin taşeron işçi için kamuda istihdam hakkında Başbakan Binali Yıldırım açıklama yaptı...

Başbakan Binali Yıldırım kamuda taşeron firmalar tarafından istihdam edilen 720 Bin taşeron işçinin merakla beklediği taşeronların kamuda istihdamı konusunda önemli bir açıklama yaptı.

Taşeron işçi ve yakınları milyonlarca ailenin beklediği haber Başbakan Binali Yıldırım dan geldi. Tamamlandı tamamalanacak derken Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 'nun ardından Başbakan Binali Yıldırım konu hakkında bir açıklama yaptı.

ATO Congresiumda yapılan kongrede açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım 'ın yaptığı açıklama: Taşeron işçiler için bir çözüm bulunacağını bildiren Başbakan Yıldırım "Herkesi mutlu edecek bir çözümü üretme konusunda, gerek taşeron işçilerimiz gerek mevsimlik işçilerimiz gerek 4C'liler, bütün bu sorunları çözmek için arkadaşlarımıza gereken talimatları verdim, çalışmalarını yapıyorlar. İnşallah uygun bir çözüm mutlaka bulunacak. Biz hiçbir konuyu bugüne kadar çözümsüz bırakmadık, bundan sonra da bırakmayız." dedi.

Konu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu daha önceden yaptığı açıklamada; taşeronlara kadroya alınması hakkında kamuda farklı statülerde çalışanların bulunduğunu belirterek konu ile ilgili olarak bir hazırlık içinde olduklarını belirtmişti.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu daha önceden yaptığı açıklamasında "Biz, taşeron veya sözleşmeli veya başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek" bildirmişti.

Konu hakkında ardı arkasına yapılan açıklamalar değerlendirildiğinde Referandum yapıldıktan sonra taşeron işçilerin durumunlarının netleşeceği beklenmektedir. Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak yapılan ve yapılacak olan tüm açıklamaları taşeron işçiler bölümünden sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum