Binali Yıldırım'a İlk Talep Taşeronlara Kadro Verilmeli

Binali Yıldırım'a İlk Talep Taşeronlara Kadro Verilmeli

Son Dakika Taşeron İşçi Haberlerini Sizlere Daime İlk Ulaştıran Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi Olarak Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Adayı Binali Yıldırım 'dan Talep Ediyoruz "Kamuda İstihdam Edilen Tüm Taşeronlara Kadro Verilmeli".

Son Dakika Taşeron İşçi Haberlerini Sizlere Daime İlk Ulaştıran Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi Olarak Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Adayı Binali Yıldırım 'dan Talep Ediyoruz "Kamuda İstihdam Edilen Tüm Taşeronlara Kadro Verilmeli".

1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde AK Parti seçim vaatleri arasında bir madde yüzbinlerce kişiyi ilgilendiriyordu. Bu maddeye göre Kamuda ihale yoluyla yüklenici (taşeron) firmalar tarafından çalıştırılan; asıl işi yapan taşeron işçilerin kadroya geçirileceği beyan edilmişti. Seçimden zaferle ayrılan AK Parti vaatleri yerine getirmek için 90 günlük süre belirlemiş vaatleri bir bir yerine getirmişti. Taşeronlara kadro verilmesi konusunda ise ilk belirlenen tarihe kadar bir sonuç elde edilememişti.

22 Mart 2016 tarihinde dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu "Taşeron işçilerimizle kardeşlerimizle ilgili bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Seçim vaatlerimizde asıl işlerde çalışanları kamuya alacağımızı söylemiştik. Çalışmalar asli asıl işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz, hayırlısı olsun. Vaatlerimiz arasında olmamasına rağmen adalet ve eşitlik gereği bir karar daha aldık. Yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimiz için de hükümet olarak kamuya almaya kararlaştırdık. Böylece ister asıl iş olsun ister yardımcı iş olsun dışarıda kalan hiçbir taşeron işçi kalmayacak inşallah" demişti.

Sonrasında Maliye Bakanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarının ardı arkasına açıklamaları geldi. Bu açıklamalardan sonra 2 hafta içerisinde hazırlanacak olan Tasarı ile 1 Kasım 2015 tarihinden önce çalışan taşeron işçilerin kamuda "Özel Sözleşmeli Personel" statüsünde istihdam edileceği bildirilmişti. Gelinen süreçte henüz tasarı yayınlanmadı.

22 Mayıs 2016 tarihinde AK Parti kongresinde Genel Başkan adayı olarak parti içerisinden açıklanan Binali Yıldırım 'In aynı akşam Başbakan olması beklenmektedir. Bu güne kadar Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak yaptığımız haberlerde; Asıl İş, Yardımcı İş ayrımı yapılmaksızın kamuda istihdam edilen tüm taşeronların; Özel Sözleşmeli Personel statüsünde değil yaptığı işe göre 4/a veya 4/d statülerinde direk kadrolu olarak istihdam edilmeleri için talepleri ilettik.

Kamuda istihdam edilen tüm taşeron işçilere kadro biran önce verilmesini taşeron işçiler adına Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak Binali Yıldırım 'dan talep ediyoruz. Konu hakkında yapılacak olan tüm açıklamaları takip ederek sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
23 Yorum