Binlerce Korucu Alınacak Başvurular Başladı

Binlerce Korucu Alınacak Başvurular Başladı

Binlerce Köy Korucusu Alımı Başvuruları Başladı. Son Başvuru Tarihleri Her İlçede Farklılıklar Göstermektedir. En Az Okur Yazar Olanlar Bölüm, Belge ve KPSS Şartı Aranmaksızın Başvurabilecek.

Alım Yapacak Olan Kaymakamlıkların resmi internet siteleri üzerinden ilanlar yayınlandı. Başvurular genel olarak 13 Ocak 2017 tarihine kadar yapılacak. Adayların Kaymakamlık birimlerine istenen belgeler ile başvurmaları gereklidir. Yaş şartları ilçelere göre farklılıklar göstermektedir. Batman, Tunceli ve Ağrı illerine bağlı ilçelerde ilanlar yayınlandı kısa sürede diğer ilçelerde de alım ilanlarının yayınlanması beklenmektedir. İlanlarda ikamet şartı olduğu için bulunduğunuz ilçe kaymakamlığı internet sitesinden alımları takip etmeniz gereklidir.

Köy Korucusu alımı başvuru şartları: Türk Vatandaşı Olmak.  Askerlik hizmetini yapmış olmak.  40 yaşından büyük olmamak, yeterli sayıda aday bulunmaması halinde 50 yaşını aşmamış olmak.  Okur-yazar olmak.  Kamu haklarından mahrum bulunmamak. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216’ıncı maddesinin 1.fıkrasında yazılı; halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkûm olmamak.

Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu alma ve satma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.  3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve hüküm giymemiş olmak.  Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak. Hali hazırda görevlendirileceği köyde ikamet etmek. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak. Siyasi parti üyesi olmamak. Köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak.

Müracaatta İstenilen Belgeler: Başvuru dilekçesine aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir. Nüfus hüviyet cüzdanının tasdikli bir örneği ve vukuatlı nüfus kayıt örneği.  Diploma veya okur-yazar olduğuna dair il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinden alınmış belge.  Askerlik görevini yapmış olduğuna dair belge.  Resmi kuruluşlardan alınmış, geçici köy koruculuğu yapmasına ve silah kullanmasına mani bir sağlık sorunu olmadığını gösterir sağlık kurulu raporu.  6 adet vesikalık fotoğraf. Sabıka kaydı. Görevlendirileceği köyde oturduğuna dair ikametgâh il muhaberi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
59 Yorum