Boğaziçi Köprüsünün Yeni Adı

Boğaziçi Köprüsünün Yeni Adı

Bakanlar Kurulundan Sevindirici Karar Çıktı.Boğaziçi köprüsünün yeni adını Başbakan açıkladı.

Bakanlar Kurulundan Sevindirici Karar Çıktı. Boğaziçi köprüsünün yeni adını Başbakan açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım, darbecilerin ilk hedefi Boğaziçi Köprüsünde onlarca vatandaşımızı şehit verdik “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” olarak değiştirilmesine karar verdik.

Bakanlar kurulu toplantısından sonra Başbakan Binali Yıldırım açıklamada bulunarak, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında siyasi parti liderleriyle gerçekleştirilen zirve ile ilgili şunları aktardı. Tüm Türkiye’de özellikle kısa vadede sistem tıkanması yaşanmış olumsuz sonuçlar oluşmuştur, ancak bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için tüm gücümüzle çalışmaktayız ve çalışacağız. Anayasa değişikliği mutabakatla yapılabilir. Anayasanın alt yapısını hazırlamak ise birlikte çalışma yapmamız gerektiğine inanıyorum.Yeni Anayasanın bütün partilerin katılımıyla hazırlanmasında görüş birliğini hep birlikte gördük bu konuda önce başlayıp yarıda kalan süreçleri de devam ettirme kararına varmış bulunuyoruz. Boğaziçi Köprüsü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirildi.
Bakanlar Kurulunda kararlaştırdığımız ‘ İstanbul ve Ankara’da’ şehitler anıtı kurulması yönünde karar alındığını Başbakan Binali Yıldırım açıklamıştır. 15 Temmuz gecesi Darbecilerin ilk hedefi Boğaziçi Köprüsüydü, ve onlarca vatandaşımız Vatanı için canlarını siper ederek feda ettiler onların anısına köprünün yeni adı “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.

Anayasa Değişikliliği: Bakanlar kurulu sonrası konuşan Başbakan Yıldırım küçük ölçekli bir anayasa değişikliği yapılması ile ilgili olarak  karar alınmış, süratle devletin karar alma organlarını kambur eden bir çok konuyu ele alarak bertaraf edeceklerini ve devlet mekanizması daha işlevsel hale getirilmesi planlanmıştır diyerek sözlerine açıklık getirdi.

Darbe kalkışması yapanlar hesap verecekler: Devletine ve milletine silah çeken bu darbeciler bir birlerini ihbar ederek, savcılarımızın ve adaletimizin daha hızlı şekilde karar alması ve bu ihanet şebekesinin içerisinde kim varsa herkes kanunlar önünde hesap vereceklerdir.

Yüksek Askeri Şura Toplantısı: Bakanlar Kurulundaki görüşmedeki ana başlıklardan bir tanesi ise Başbakan Yıldırım Yüksek Askeri Şura toplantısı ile ilgili olarak da şunları kaydetti. Genelkurmay Başkanlığında yapılan ancak Perşembe günü Çankaya’da yani Başbakanlıkta yapılacak bu da ilktir. Yüksek Askeri Şura’nın başkanı Başbakan bir günde çalışmalarımız bitirmeyi planlamaktayız. Daha önceleri üç güne süren YAŞ kararlarına ihtiyaç yok ve ikinci gün aldığımız kararları Cumhurbaşkanımızın onayına sunmuş olacağız.

Jandarma ve Sahil Güvenlik: Toplantımızda  kanun hükmünde kararname ile ilgili konuları görüştüklerini ve bunları karara bağladıklarını dile getiren Başbakan Yıldırım ‘Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tam anlamıyla İçişleri Bakanlığına bağlanacaktır. Bununla ilgili kararname yayımlanacaktır." dedi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.