BTK 71 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

BTK 71 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 20 Aralık 2017 tarihinde yayınladığı ilana göre 71 kişi kadrolu devlet memur alımı yapılacak. Başvuru şahsen veya posta...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 'nca 20 Aralık 2017 tarihinde yapılan resmi açıklamaya göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 71 kamu personeli alımı yapılacak.

Adaylar başvurularını  5 - 17 Ocak 2018 tarihleri arasında başvuru formu ve istenen belgelerle beraber şahsen ya
da posta ile yapmaları gerekir.

1 Ocak 1983 ve sonraki tarihlerde doğanlar başvurabilecek. 2017 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), alanlara göre aşağıda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak şartı aranmaktadır.

18 BTK Uzman yardımcısı alımına: Sosyal bilimler alanında, en az dört yıllık lisans öğrenimi veren fakülte ve yüksek okulların; siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri mezunlarından KPSSP3 veya KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile ilk 360 içerisinde yer almak.

18 BTK Uzman yardımcısı alımı için: Hukuk alanında, hukuk fakültesi mezunlarından KPSSP3 veya KPSSP4 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile ilk 360 içerisinde yer almak.

35 BTK Uzman Yardımcısı alımına Mühendislik alanında, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme,
telekomünikasyon, endüstri, bilgisayar mühendisliği fakülteleri veya bölümleri mezunlarından ya da belirtilen bölümlerden mezun KPSSP2 veya KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile ilk 700 aday arasına girmiş olmak şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum