Bu İşte Çalışana 50 Bin TL Hibe Alacak! Süreç Başladı (Başvuru Şartları)

Bu İşte Çalışana 50 Bin TL Hibe Alacak! Süreç Başladı (Başvuru Şartları)

50 Bin TL hibe desteği için başvurular alınmaya başladı. İşinizi ilerletmek istediğinizde de KOSGEB tarafından ayrıca 100 Bin TL’de faizsiz kredi verilecek. İşte başvuru şartları ve tüm detayları.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) bünyesinde hibe kapsamında destek başvuruları alınmaya başladı. Bu işte çalışanlar için 50 bin TL hibe desteği verilecek. Mobilya üretip satacaklar için 50 bin TL destek başladı.

50 Bin TL hibe

KOSGEB bünyesinde yapılan açıklamada mobilya üretip satanlara 50 bin TL hibe verilecek. Ürerim faaliyeti kapsamında mobilya üretip satmak isteyen girişimciler için ilk başta 50 bin TL hibe desteğinin yanında daha fazla destek isteyenlere 100 Bin TL de faizsiz kredi sağlanabilecek.

KOSGEB Hibe Desteği

KOSGEB bünyesinde küçük ve orta boy firmalara ve yeni girişimcilere destek sağlanmaya devam ediyor. KOSGEB bu sefer de mobilya sektörü için destek veriyor. 50 Bin TL hibe ile “Mobilya İmalatı Hibe Desteği” hayata geçirildi.

Destek kimlere verilecek? Şartlar Nelerdir?

KOSGEB’in sağladığı mobilya imalat desteği fabrikalarda kendi ürettiği mobilyaları satmak için bir dükkan açmak isteyen vatandaşlara verilecek. Bu kapsamda mobilya imalat desteği kredisini almak isteyen girişimcilerin ilk etapta hangi türden mobilya üretimi yapacağına karar vermesi gerektiği açıklandı. İşte şartlar:

Başvurular ikamet edilen KOSGEB Hizmet Müdürlüğüne yapılması gerekiyor. Başvuru için girişimcilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 18 yaşından büyük olması, KOSGEB Girişimcilik Sertifikası sahibi olması ve KOSGEB Mobilya İş Planına sahip olması gerekiyor. Tüm detayları ayrıca KOSGEB hizmet birimlerinden, kendi ilinizden öğrenebileceksiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum