Bu Kurumda Tüm Taşeron İşçiler Kadroya Alındı

Bu Kurumda Tüm Taşeron İşçiler Kadroya Alındı

Son Dakika Taşeron İşçi Haberleri Sitesi 1 Temmuz 2016 Kamu Personeli Alımı Olarak Sizler İçin Tüm Taşeron Haberlerini Sunmaya Devam Ediyoruz. Bu Kurumda Tüm Taşeron İşçiler Kadroya Alındı.

Son Dakika Taşeron İşçi Haberleri Sitesi 1 Temmuz 2016 Kamu Personeli Alımı Olarak Sizler İçin Tüm Taşeron Haberlerini Sunmaya Devam Ediyoruz.

Türkiye'nin ilk demir-çelik işletmesi olan Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş (Kardemir), alt işverene bağlı 372 taşeron işçisini kadroya geçireceğini bildirdi. Kardemir'den konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Bilindiği gibi şirketimiz, özelleştiği 1994 yılından bu yana aralıksız sürdürdüğü yatırımlar ile teknolojisini yenilemiş, kapasitesini artırmış, başta ray olmak üzere, ağır profil, çubuk - kangal gibi yeni ürünler ile ürün gamını da genişletmiştir. şirketimiz, tüm iş süreçlerini "sürekli iyileştirme" anlayışı ile geliştirmeye devam etmekte olup üretim kapasitesini 3 milyon ton seviyelerine doğru çıkarmaktadır.

Bu büyüme ve gelişim, şüphesiz ki büyük bir inancın ve emeğin ürünüdür. Bu süreçte katkı sağlayan Yönetim Kurullarımız, Hissedarlarımız, Çelik-İş Sendikamız, her kademedeki Çalışanlarımız, Tedarikçilerimiz, Müşterilerimiz, Kamunun Değerli Yönetici ve Temsilcileri ile Yöre Halkımız olmak üzere, tüm paydaşlarımıza bu bağlamda içtenlikle teşekkür ederiz.

Yukarıda belirtilen yatırımlar ve büyüme, şirketimiz için farklı iş çözümlerini de gündeme getirmiştir. Halen şirketimiz tarafından yapılmayan ve alt işverenler vasıtası ile yapılmakta olan bir kısım işlerimiz, kendi uzman kadrolarımızı yetiştirmek amacı ile önümüzdeki dönemde şirketimiz tarafından yapılacak olup, bu işlerde alt işveren çalışanı olarak bulundukları yerlerde iş tecrübesine sahip, iş süreçlerini yaşamış 372 kişinin, şirketimiz kadrolarına geçirilmesine karar verilmiştir.

Bu vesile ile mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyor, uygulamamızın başta bahse konu arkadaşlarımız ve aileleri olmak üzere, şirketimize ve Karabük'ümüze hayırlı olmasını diliyoruz."

Çelik-İş Genel Başkanı doğruladı

Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, fabrika içerisinde işçilere hitap ederek, 400'e yakın işçinin kadroya alınacağını duyurdu. Cengiz gül şöyle konuştu:

"Alt işveren diyoruz, hukuki terimi de alt işveren. Biz altlarda, diplerde yokuz, sizi hep zirvelere çıkardık. Bizim şampiyonluğumuz, hedefimiz Kardemir işçisinin zirvesidir. Benim şampiyonluğum odur. Bu arkadaşlarımızı alt işverenden kurtarıp 400'e yakın arkadaşımızı Kardemir kadrosuna alıyoruz. Fabrika yönetimi de bu konuda çok katkı verdi. Biz Kardemir işçisini hep şampiyon yaparak zirvede tutacağız. Bu yetmez. Bugün mevcut kadroda çalışan arkadaşlarımızın farklı kadrolarda, farklı işlerde çalıştığını biliyoruz. Bunun düzeltilmesi için de çalışma başlatıyoruz. Kadro çalışmalarını başlattık ve bu süreç uzun bir süreç olacak. Bunu da başaracağız. Bunu da başardıktan sonra huzurunuza geleceğiz. Birlik ve beraberliğinizi bozmadan provokasyon yapanlara fırsat vermeyin. Ne zaman birlik ve beraberlik bozulmuş, o zaman işçi kaybetmiştir."

Bizlerde kamupersonelialimi.com olarak Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül'e tebrik ediyor, işçi kardeşlerimize şimdiden hayırlı olsun diyoruz. Türliye'de çalışan tüm taşeron işçilerin en kısa zamanda kadroya alınmasını talep ediyoruz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum