Burdur Bucak’a Çocuk Trafik Eğitim Parkı Yapılıyor

Burdur Bucak’a Çocuk Trafik Eğitim Parkı Yapılıyor

Bucak Belediyesi tarafından gelecek nesillere trafik bilinci kazandırılması ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamak için Trafik Eğitim Parkı yapılıyor.

Küçük yaştaki çocukların trafik eğitimi alması amacıyla Çamlıca Mahallesi’nde yer alan 6 bin metrekarelik alana Çocuk Eğitim Trafik Parkı yapılması için çalışmalara başlandı. Bucak Belediyesi tarafından yürütülen örnek projeye vatandaş da destek veriyor. 

Okul Öncesi ve İlköğretim Çağındaki Çocuklar İçin
Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, belediye olarak örnek bir proje yaptıklarını ifade etti. Bu parkta okul öğrencisi öğrenciler ile ilköğretim öğrencilerinin trafik kurallarına ilişkin teorik bilgileri uygulamalı olarak görme fırsatı yakalayacaklarına değindi. Sürücü olarak değil, yay olarak da her an trafikle karşı karşıya kalınması nedeniyle trafik kurallarının önemine değindi. Trafik kültürünün yaygınlaşması ve yaşanan talihsiz kazaların azalması için bu tür eğitimlerin önemini vurguladı. Bu amaçlara hizmet etmek maksadıyla Çocuk Eğitim Trafik Parkı Projesini hayata geçirdiklerini ifade etti. 

Park içerisinde yapılması planlanan huşulara da değinen Sezgin, parkın oldukça zengin olacağını açıkladı. Trafik eğitim bilgi binası, benzin istasyonu yeri, trafik bilgileri eğitim binası, trafik eğitim amfisi, üst geçit, kısa süreli mini alıştırma alanı, bisiklet yolu, bisiklet park yeri, akülü araç, gözetleme kulesi, maket okul ve hastane, otopark, trafik levhaları ve aklınıza gelebilecek tüm trafik unsurlarının yer aldığını ifade etti.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.