Büyükelçiliklere KPSS Şartsız Güncel Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Büyükelçiliklere KPSS Şartsız Güncel Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu olmak üzere KPSS şartı olmadan sözleşmeli memur alımları yapıyor. İki farklı başvuru ilanı bulunan Bakanlık memur alımı detayları bu yazımızda.

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde iki farklı büyükelçilik için sözleşmeli kadrolara sekreter alımları yapılıyor. Memur alımları başvurularına dair tüm ayrıntıları, başvuru bilgilerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Londra Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alımı ile Madrid Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alımı başvuruları alınıyor. İşte tüm detaylar.

BAŞVURU SÜRECİ

Madrid Büyükelçiliği için başvurular 2 Temmuz'a kadar, Londra Büyükelçiliği için ise başvurular 15 Haziran'da sona erecektir. Başvurulara dair haberimizin en altında yer alan "Başvuru Kılavuzu" bağlantılarından tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

BAŞVURU GENEL ve ÖZEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle Londra için 41, Madrid için 46 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede Türkçe bilmek, Londra için İngilizce bilmek, Madrid için İspanyolca bilmek gerekiyor. Bilgisayar kullanabilmek de şartlar arasında.

Londra Başvuru Kılavuzu.

Madrid Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.