Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye Eri Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımladı

Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye Eri Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımladı

İzmir Büyükşehir Belediyesine ilk defa atanmak üzere kadrolu 100 itfaiye eri alımı yapılacak. En az lise mezunu 100 itfaiye eri alımı başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

En az lise mezunu olmak üzere İzmir Büyükşehir Beledisine 100 itfaiye eri alımı yapılacak. KPSS 60 puan şartı ile itfaiye eri alımlarına kimler başvuru yapabilecek? İtfaiye eri alımı başvuru şartları nelerdir? Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye eri alımı başvuru kılavuzu yayımladı. Tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Başvuru Kontenjanları

50 itfaiye eri alımı GİH sınıfı 11. derece kadrolara olacak. Lise İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği alanı ve dallarının birinden mezun olmak gerekiyor. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

50 itfaiye eri alımı GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Başvuru Genel Şartları

Adayların İtfaiye Eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yer alan genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Aşağıdaki başvuru kılavuzundan tüm detaylara ayrıca erişim saplayabilirsiniz.

KPSS Şartı

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavından alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak ve en az 60 puan almak gerekiyor. Her iki mezuniyet için de aynı şart geçerlidir.

Boy, Kilo ve Yaş Şartı

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Boy ve kilo tespitleri Belediyede yapılacaktır.

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

Başvuru Süreci

Başvurular 24 Mayıs ile 28 Mayıs 2021 tarihlerinde sadece şahsen Belediyeye yapılacaktır. Başvuru formuna dair detaylara aşağıdaki başvuru kılavuzundan erişim sağlayabilirsiniz. Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye eri alımı başvuru kılavuzu yayımladı. İşte 100 itfaiye eri alımı başvuruları.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.