Büyükşehir En Az Lise Mezun 250 İtfaiye Eri Alımı Başvuruları

Büyükşehir En Az Lise Mezun 250 İtfaiye Eri Alımı Başvuruları

Büyükşehir tarafından 250 itfaiye eri alımı yapılacağı ilan edildi. Adaylar her şehirden başvuru yapabilecek. En az lise mezunu adaylar arasından, en az KPSS 60 puanı bulunanlar başvuracak. İtfaiye eri alımı hangi şehir yapacağı detaylarını sunduk.

İtfaiye eri olmak isteyen adaylar bu ilanları takip ediyor. Son yayınlanan ilanda Büyükşehir 250 itfaiye eri alımı yapacağını duyurdu. Büyükşehir Belediyesi itfaiyeci alımı en az lise mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca en az KPSS 60 puanı bulunuyor olması istenmektedir.

İtfaiyeci başvuru şartları

Toplamda 250 kişilik kontenjan açılan alımlar için 15 farklı duyuru yayımlandı. Genel başvuru şartları için KPSS en az 60 puan talep edilirken; erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyuna sahip olmak ve ayrıca boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak özel başvuru şartlarına uygun olunması gerekmektedir. 30 yaşını doldurmamış olan adayların başvuruları dikkate alınacak olup; B veya C sınıfı sürücü belgesine sahip olan adayların başvuruları dikkate alınacaktır.

Başvurular tarihi ve şekli

Başvurular 27 Aralık 2020 tarihinde başlayacak. Adaylar 3 Ocak 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamak zorundadır. Başvurular e-devlet üzerinden online belge alımı ile yapılacaktır. E-devlet üzerinden alınan başvuru formu ile birlikte ayrıca doktor kontrolünde boy-kilo ve vücut indeksi hesaplaması yapılacaktır. Başvuruların tamamlanması için; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine 6-15 Ocak 2021 tarihleri arasında şahsen başvuru yöntemi ile işlem yapılacaktır.

Öğrenim durumları

Herhangi bir Ortaöğretim kurumundan mezun olmak şartı ile 40 kişi; Ortaöğretim Kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı - İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Dalından mezun olmak şartı ile 25 kişi; Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı ve Dalları veya Kimya Teknolojisi Alanı - Sınai Boya / Sanayi Boyacılığı ve Uygulama Tekniği Dalından mezun olanlar için 7 kişi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı ve Dallarının, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı - Otomatik Kumanda Dalının veya Tekstil Teknolojisi Alanı -Tekstil Mekatroniği Dalının birinden mezun olmak şartı ile 8 kişi alınacaktır.

önlisans programlarının birinden mezun olan adaylar için 15 ve 25 olmak üzere toplam 40 kişi; İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans mezunu olanlardan 10 kişi; İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans mezunu 65 kişi; lisans mezunu olan adaylardan 25 ve 20 olmak üzere toplam 45 kişi; Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği lisans mezunu 2 kişi; İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olan 2 kişi; Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya bölümü mezunlarından 2 kişi; Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği lisans programından mezun olan adaylar için de 2 kişilik kontenjan ile alım yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum