Büyükşehir Kadrolu 124 İtfaiye Eri Alımı Başvuru Son Günü (KPSS 50 60 70)

Büyükşehir Kadrolu 124 İtfaiye Eri Alımı Başvuru Son Günü (KPSS 50 60 70)

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 124 kadroya itfaiye eri alımı yapılıyor. Lise, önlisans ve lisans itfaiyeci alımına dair tüm detayları bu yazımızda hazırladık. İşte süreç ve tüm detaylar.

Muğla ili iş ilanları kapsamında Büyükşehir Belediyesi namına 124 itfaiye eri alımı için süreç tamamlanıyor. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvurabiliyor. KPSS 50-60-70 puanlarla olmak üzere GİH sınıfı 9 ve 10. Derece kadrolara dair tüm süreci ve şartları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu başvuru son günü haberimizde hazırladık. İşte detaylar.

Memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu DMK’daki şartlara haiz olmak, T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekmektedir. İşte itfaiyeci olmak için özel şartlar:

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı başvuru özel şartları nelerdir?

Adayların erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olması gerekiyor. Ayrıca 30 yaşını doldurmamış olması, sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması şartı da var. Ehliyet olarak en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olması, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmaması şartları var. İşte mezuniyet koşulları:

Kadrolu personel alımı mezuniyet şartları

65 İtfaiye Eri alımı için Herhangi bir önlisans programından mezun olmak şartı var. En az C ehliyet ve KPSS 60 isteniyor.

51 İtfaiye Eri alımı için Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise ve dengi okul) mezun olmak şartı var. En az C ehliyet ve KPSS 50 isteniyor.

2 İtfaiye Eri alımı için Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak şartı var. En az B ehliyet ve KPSS 70 isteniyor.

3 İtfaiye Eri alımı için Makine Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak şartı var. En az B ehliyet ve KPSS 70 isteniyor.

1 İtfaiye Eri alımı için Meteoroloji Mühendisliği lisans programından mezun olmak şartı var. En az B ehliyet ve KPSS 70 isteniyor.

2 İtfaiye Eri alımı için, İşletme, Maliye veya Kamu Yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak şartı var. En az B ehliyet ve KPSS 70 isteniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi kamu personel alımı başvuru süreci

Muğla Büyükşehir Belediyesi memur alımı için başvuru iş ve işlemleri 2 Ağustos 2022 tarihi dahil olmak üzere mesai saatleri içerisinde sadece şahsen yapılabilecektir. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/mugla-buyuksehir-universitesi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.