Büyükşehir KPSS 50 60 75 Puan 3 Unvanda 80 Memur Alımı Yapacak

Büyükşehir KPSS 50 60 75 Puan 3 Unvanda 80 Memur Alımı Yapacak

Kamuya 3 farklı branşta olmak üzere yeni memur personel alımı başlayacak. Adana Büyükşehir Belediyesi 80 kadrolara memur personel alımı başvuruları alınacak. İşte sürece dair tüm detaylar.

Adana Büyükşehir Belediye tarafından kadrolu memur alımı başvuruları alınacak. 80 kadroya İtfaiye Eri, Fizikçi, Memur alımı yapılacak. İŞ İLANLARI KARİYER olarak gerekli tüm detayları ve başvuru hususlarını bu yazımızda hazırladık. İşte detaylar:

Adana Büyükşehir Belediyesi memur alımı genel şartları

657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları var. İşte mezuniyet detayları.

İtfaiye eri kadrolarına başvuracaklar için erkeklerde en az 1.67 metre olmak, İtfaiye Eri unvanı için 30 yaşını doldurmamış olmak ile sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor. Ayrıca en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı mezuniyetler

10 İtfaiye Eri alımı için liselerin İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği alanı - İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği dalından mezun olmak, En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSSP94 en az 50 puan,

55 İtfaiye Eri alımı için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSSP93 en az 50 puan,

10 İtfaiye Eri alımı için Herhangi bir Lisans programından mezun olmak, En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSSP3 en az 50 puan,

1 Fizikçi alımı için Fizik Lisans programından mezun olmak gerekiyor. KPSSP3 puan türünden en az 75 puan,

4 Memur alımı için Herhangi bir Lisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSSP3 en az 60 puan almak gerekiyor.

Kamu memur alımı başvuru süreci

Adana Büyükşehir Belediyesi kadrolu 80 İtfaiye Eri, Fizikçi, Memur alımı için başvurular 18-22 Temmuz arasında olacak. Başvurular e-posta adresine, şahsen veya posta ile olacak. İtfaiye eri alımı sadece şahsen olacaktır. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/adana-buyuksehir-belediye-baskanligi-memur-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.