Çalışma Bakanı 657 İle 4/c Açıklaması

Çalışma Bakanı 657 İle 4/c Açıklaması

Memur Taşeron ve 4/a, 4/b, 4/c Kadroları birleşecek. Bakan açıkladı, yeni Reform Yolda Reform tamamlanırsa, millet adına yapılabilecek en büyük reform olacak.

Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı Mehmet Müezzinoğlu Memur, işçi, taşeron 4/a, 4b, 4c gibi kadrolarda çalışanların tamamını kapsayan Reform gibi haklar için çalışma başlatılacağını açıkladı.

Bakanın yapmış olduğu açıklama özellikle 4/c kadrolarında çalışanlar için sevindirici  çünkü uzun süredir 4/c statüde çalışanların hakları hangi görevde çalıştığı ve de çalıştırılabileceği net bir şekilde açıklanmamıştı özlük haklarıda aynı şekilde, yeni yapılacak reform düzeyinde bir düzenleme ile hakları artacak aynı zamanda bu değişikliğin 657, 4/a, b, c gibi kadroları tek bir kadro altında toplayacağı için 4/c lilerin Merakla beklediği kadro sorunu da ortadan kalkacaktır.

657 kadrolarında eğitim esaslı personele ağırlık verilecek. Sayın Bakanın açıklamasında ' Memuriyete gireyim, Güvencem Olsun ' Mantığını kaldıracaklarını bu kapsamda Hizmet içi Eğitim, seminer, görev durumuna göre eğitimler olmak üzere Memurun kendini geliştirmesi hedefi benimsenecektir  ve bu anlamda Performansı değerlendirilecek performansına göre belli zamanlarda değerlendirmeye tabi tutulacak Terfi, Maaş, Ücretlerde bu performansa bakılarak yeniden güvence altına alınacak Ben memurum artık güvencem var anlayışı bitecek birbirine iş buyuran değil kendini geliştiren çalışma alanına göre işini en verimli şekilde icra eden memur anlayışının benimsenmesi sağlanacaktır.

performans puanına göre şekillenecek yeni düzenleme bazı sorunlarıda beraberinde getiriyor, buna göre çalışan memur iş odaklı değilde Amir/Müdür odaklı göreve devam ederse ( Yağcılık, ki bu memurlar 3 yılda bir Yağcılık terfisi almakta) iş yapan bir memur gibi görevine devam edecektir ( Çalışmayan Memur yok Çalıştılmayan memur Anlayışı), Diğer taraftan kendisine verilen görevi hakkıyla yerine getirmeye çalışan bir memura haksızlık doğacaktır bu performansı değerlendirecek olan şahıs, kurum, Kuruluş kim henüz belli değil ilerleyen zamanda bununda düzenleneceğini ve Henüz bir açıklama olmamasın rağmen Kamu Personeli için koyulan 35 yaş şartınınsa bu kapsamda yeniden değerlendirileceği ve bir düzenleme yapılacağı yönünde.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.