Çalışma Bakanlığı kadrolu 250 memur alımı ilanı bugün yayımlandı

Çalışma Bakanlığı kadrolu 250 memur alımı ilanı bugün yayımlandı

2021 yılında yapılacak olan bakanlık kamu personeli alımı ilanları için güncel başvuru kılavuzları yayımlanmaya devam ediyor. Çalışma Bakanlığı bünyesinde 250 kişilik memur alımı yapılacak olup; detaylar bugün açıklandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde 250 memur alımı yapılıyor. Adayların 2021 yılında başlayacak olan yılın ilk memur alımı süreçlerinde başvuru yapabilmek için haberimizin detayında yer alan başvuru kılavuzundaki şartlar ve eğitim bilgilerine haiz olması talep edilmektedir.

Aile Bakanlığı Memur Alımları

Ankara merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere yapılacak olan memur alımları için toplamda 250 kişilik kontenjan hazırlandı. Yayına çıkan ilanda yer alan bilgilere göre; Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8. Dereceden alımları gerçekleştirilecektir.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur alımları için toplamda 250 kişilik kontenjan ilan edilirken; 16 farklı bölümde alım yapılacak olup, adayların tek unvan üzerinden sadece Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcısı unvanı ile görevlendirilecekleri açıklandı.

Bölümlere göre verilen detaylı kontenjan açıklamalarına göre; İktisat / Ekonomi / Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanı için 35 kişilik alım yapılacak olup; Hukuk alanı dahilinde 35 kişilik alım yapılacaktır.

İstatistik / Ekonometri alanı için 30 kişilik kontenjan açılırken; Kamu Yönetimi / Uluslararası İlişkiler / Siyaset Bilimi alanları dahilinde 30 kişilik alım yapılacaktır.

Verilen detaylı bilgilere göre; Psikoloji / Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanı için 25 kişilik kontenjan açılırken; Sosyal Hizmet alanına dair 20 ve ayrıca Maliye / Muhasebe alanı için de 15 kişilik alım yapılacaktır.

Sosyoloji alanı için 10 kişilik alım yapılacak olup; İşletme / Endüstri Mühendisliği alanı için de 10 kişilik alım yapılacaktır. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi / Özel Eğitim Öğretmenliği alanı için 10 kişilik kontenjan açıklanırken; Gerontoloji / Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon / Sağlık Yönetimi alanı için 5 ve Basın Yayın / Gazetecilik/ İletişim / Radyo, Sinema ve Televizyon alanları için de 5 kişilik alım yapılacaktır.

alisma-bakanligi.jpg

Mütercim Tercümanlık / Türk Dili ve Edebiyatı / İngiliz Dili ve Edebiyatı için 7; Eğitim Programları ve Öğretmenliği / Eğitim Yönetimi ve Planlama / Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi / Bilgi ve Belge Yönetimi alanları için 5; Mimarlık / Peyzaj Mimarlığı / Şehir ve Bölge Planlama alanları için 3; Fizik Mühendisliği / İnşaat Mühendisliği / Makine Mühendisliği / Orman Mühendisliği / Ziraat Mühendisliği alımları için de 5 kişilik alım yapılacaktır.

Başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet adresi üzerinden online yapılacak olup; adaylar için başvuru süreci, KPSS puan şartı ve sınav bilgileri detayları ayrıca açıklanacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum