Çalışma İzni Görev Belgesi Alma Süresi Bugün Tamamlanıyor? Süre Uzatılacak mı

Çalışma İzni Görev Belgesi Alma Süresi Bugün Tamamlanıyor? Süre Uzatılacak mı

İçişleri Bakanlığı tarafından süresi uzatılan "Çalışma İzni Görev Belgesi" için süre bugün doluyor. Vatandaşların ek süre beklentisi var. Detaylar ve başvurulara dair süreç haberimizde.

Tam Kapanma süresince "Çalışma İzni Görev Belgesi" almak için milyonlarca vatandaş e-Devlet üzerinden başvurularını yapılıyor. 7 Mayıs 23.59 itibarıyla başvurular bu gece tamamlanıyor. Birçok vatandaş e-Devlet'ten başvurularını yapamadığı için sürenin bir müddet daha uzatılması yönünde Bakanlığa taleplerini iletiyor. Gözler İçişleri Bakanlığında olacak. Kısıtlamada Çalışma İzni Görev Belgesi Alma Süresi Bitiyor. İşte detaylar.

ÇALIŞMA İZNİ GÖREV BELGESİ NASIL ALINIR?

Çalışma İzni Görev Belgesi nasıl ve nereden alınacağına dair sorgulama yapan vatandaşlar için bu yazımızda başvuru son günü itibarıyla da süreci ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Tam Kapanma Tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma kısıtlamasında izinli sayılabilmek için vatandaşların "Çalışma İzni Görev Belgesi" alması şartı getirilmişti. Bu kapsamda gerek kamu çalışanları gerekse özel sektör çalışanlarının tamamının bu belgeyi alması şart. İzin Belgesi e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı sisteminden alınabilecek.

E-BAŞVURU

Muafiyet tanınan iş kollarında çalışanların başvuru yapabildiği genelgeye göre vatandaşlar e-Devlet sistemi üzerinden yer alan İçişleri Bakanlığı "e-Başvuru" sistemi üzerinden yapılabilecek. Hali hazırda 2 milyon 677 bin başvuru yaptığı ve gerekli sorgulamalarla ilgili olarak da sürecin devam ettiği belirtildi.

SİSTEMSEL SORUNLAR

Bazı işyerlerinin sistemde güncelleme yapılmasına rağmen gözükmemelerinden dolayı izin belgesi düzenleyememekte. Bu kapsamda gerek işyeri sahipleri gerekse vatandaşlar sürenin uzatılması konusunda İçişleri Bakanlığından gelecek bugünkü açıklamaya odaklandı. Süre uzatımına dair gelecek bir haberde sizleri anında bilgilendireceğiz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.