Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Alımı Başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Alımı Başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde KPSS şartı olmadan yeni kadrolara memur personel alımı başvuruları alınacak. ÇSGB memur atama başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli giriş sınavı ilanı yayımlandı. Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kadrolara başvurular alınacak. KPSS zorunluluğu bulunmuyor. 2020 veya 2021 yılında yapılan KPSS P3 puanının yüzde yetmişi alınacaktır. KPSS puanı olmayan adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacaktır. Bu kapsamda KPSS şartı aranmamaktadır. İşte tüm detaylar:

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hastalığı bulunmamak gerekiyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımı mezuniyetleri

Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile Endüstri Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Sözleşmeli personel alımı kontenjanları

Java Kurumsal Mimar (Tam zamanlı, aylık brüt sözleşme ücret tavanının 4 Katına kadar, 1 kişi),

Kıdemli .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı (Tam zamanlı, aylık brüt sözleşme ücret tavanının 3 Katına kadar, 2 kişi),

Full-Stack Yazılım Geliştirme Uzmanı (Tam zamanlı, aylık brüt sözleşme ücret tavanının 3 katına kadar, 1 kişi),

Bilgi Güvenliği Uzmanı (Tam zamanlı- aylık brüt sözleşme ücret tavanının 3 Katına kadar) (1 Kişi) olmak üzere yeni kadrolara başvurular alınmaya başladı. İşte detaylar.

Personel atama başvuru süreci

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memur alımı için başvurular 12 Ağustos’a kadar sürecektir. Başvurular online olarak Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden giriş yaparak, e- Devlet üzerinden yapılabilecektir. İşte gerekli başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/alisma-bakanligi-memur-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.