Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Lise-Önlisans Memur Alımı Başvuru Ekranı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Lise-Önlisans Memur Alımı Başvuru Ekranı

Çalışma Bakanlığı en az lise memur alımı başvuruları tamamlanıyor. ÇSGB bünyesinde KPSS puan üstünlüğüne göre mülakatsız atama yapılacak. Başvurulara dair gerekli tüm detayları hemen bu yazıda bulabilirsiniz.

Lise ve önlisans mezunu adaylar için Çalışma Bakanlığı memur alımı başvuruları tamamlanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 4/B sözleşmeli destek personeli alımı sona eriyor. KPSS puan sırasına göre mülakatsız atama yapılacak. İŞ İLANLARI KARİYER olarak gerekli tüm detayları ve başvuruları bu yazımızda hazırladık.

ÇSGB memur alımı kontenjanları

6 farklı alanda destek personeli alımı yapılıyor. Temizlik, Bahçe Bakım, Aşçılık, Elektrik, Kaynak ve Tesisat unvanlarında olacak lise ve önlisans kadrolar şu şekildedir:

1. Grup için 11 Destek Personeli (Temizlik) alımı yapılacak. 2020 KPSSP94 en az 60 puan ile atama olacak.

2. Grup için 2 Destek Personeli (Bahçe Bakım) alımı yapılacak. 2020 KPSSP94 en az 60 puan ile atama olacak.

3. Grup için 4 Destek Personeli (Aşçılık) alımı yapılacak. 2020 KPSSP93 en az 60 puan ile atama olacak.

4. Grup için 1 Destek Personeli (Elektrik) alımı yapılacak. 2020 KPSSP94 en az 60 puan ile atama olacak.

5. Grup için 1 Destek Personeli (Kaynak) alımı yapılacak. 2020 KPSSP94 en az 60 puan ile atama olacak.

6. Grup için 1 Destek Personeli (Tesisat) alımı yapılacak. 2020 KPSSP94 en az 60 puan ile atama olacak.

4/B personel alımı (genel şartlar)

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak şartları ÇSGB ilanında yer aldı.

Çalışma Bakanlığı memur alımı mezuniyet şartları

11 Destek Personeli (Temizlik) alımı için lise mezunu olmak,

2 Destek Personeli (Bahçe Bakım) alımı için lise Bahçecilik alanının Çiçek Düzenleme, Dış Mekân Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Peyzaj veya Süs Bitkileri dallarının birinden ya da Tarım alanının Bahçe Bitkileri, Peyzaj, Bahçıvanlık veya Süs Bitkileri dallarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olup Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Mesleki Eğitim Merkezlerinden alınan “bahçıvanlık” veya “süs bitkileri” dalında kalfalık veya ustalık belgesine sahip olmak,

4 Destek Personeli (Aşçılık) alımı için üniversite önlisans düzeyinde Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak,

1 Destek Personeli (Elektrik) alımı için lise Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü veya Elektrikli Ev Aletleri ve Teknik Servisi dallarının birinden mezun olmak,

1 Destek Personeli (Kaynak) alımı için lise Metal Teknolojisi alanının Kaynakçılık veya Metal Doğrama dallarının birinden mezun olmak,

1 Destek Personeli (Tesisat) alımı için lise Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanının Isıtma ve Sıhhi Tesisat Sistemleri veya Yapı Tesisat Sistemleri dallarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Personel alımı başvuru süreci

Adaylar başvurularını 29 Temmuz’a kadar online olarak yapabileceklerdir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sözleşmeli 4/B destek personeli alımı için başvuru diğer tüm detayları ve online başvuru ekranını hemen buradan inceleyebilirsiniz.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/sgb-personel-alimi.20220719000922.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum