Çankaya Belediyesi 5 Bin 700 TL Maaşla Memur Alımları Yarın Sona Eriyor

Çankaya Belediyesi 5 Bin 700 TL Maaşla Memur Alımları Yarın Sona Eriyor

Ankara ili Çankaya Belediye Başkanlığı bünyesinde memur alımı başvuruları 4 Mayıs’ta tamamlanıyor. Memur alımı başvuru şartları ve tüm süreci bu yazımızda bulabilirsiniz.

Çankaya Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü müfettiş yardımcısı giriş sınavı ilanına başvurular yarın tamamlanıyor.  Çankaya Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olmak üzere memur alımları yapılacak. Kadrolu olmak üzere Genel İdare Hizmetleri GİH Sınıfında boş bulunan Müfettiş Yardımcısı kadrosuna 9. dereceden beş Müfettiş Yardımcısı alımı detayları şu şekildedir:

Genel Şartlar

657 sayılı DMK’nın 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Bunlar:  Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, TCK cezai hükümler,

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Müfettiş olarak görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hali bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gerekiyor. İşte başvuru özel şartları:

Özel Şartlar

Mezuniyet Hükümleri: Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile en az dört yıl lisans eğitimi veren ve bu okullara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi ya da yurt dışındaki üniversitelerden birini bitirmiş olmak,

KPSS Şartı: ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yılında yapılan KPSS A Grubu KPSS P48 puan türünden asgari 80 ve daha üzeri puan almış bulunmak,

Yaş Şartı: 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (1 Ocak 1986 ve daha sonraki doğumlular)

Diğer Şartlar: Karakter, sicil, ifade ve temsil yeteneği, tutum ve davranış yönünden müfettişlik yapabilecek niteliklere sahip bulunmak,  Herhangi bir kuruma hizmet taahhüdü altında bulunmamak, Yapılacak sözlü sınava en fazla ikinci defa giriyor olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Başvuru Süreci

Çankaya Belediye Başkanlığı Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Aday Başvuru Formunun online olarak 4 Mayıs 2021 tarihine kadar doldurulması gerekiyor. Çankaya Belediyesi 5 Bin 700 TL maaşla memur alımları yarın sona eriyor. İşte başvuru formu:

Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.