Çankaya Belediyesi Kadrolu 27 Memur Alımı İlanı Yayımladı

Çankaya Belediyesi Kadrolu 27 Memur Alımı İlanı Yayımladı

Ankara ili iş ilanları kapsamında Çankaya Belediye’si kadrolu memur alımı yapılacak. Başvuru ilanı yayımlandı. Belediye kamu personeli başvurularına dair tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

657 Devlet Memurları Kanunu'na tabi olmak üzere kadrolu statüde Çankaya Belediyesine memur alımı yapılacak. Hizmetli, Çocuk Eğitimcisi, Evlendirme Memuru, Tahsildar, Veznedar, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni alımları unvanlarında 27 Kadrolu memur alımı yapılacak. Başvurulara dair tüm detayları, başvuru sürecini bu haberimizde hazırladık.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını 16 Nisan ile 22 Nisan 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular şahsen, posta ile veya Belediye internet sitesinden yapılabilecektir.

Memur Alımları Kontenjan Dağılımı

5 Hizmetli alımı,

2 Çocuk Eğitimcisi alımı,

5 Evlendirme Memuru alımı,

5 Tahsildar alımı,

5 Veznedar alımı,

5 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni alımı olmak üzere kadrolu 27 kamu personeli memur alımı yapılacak.

Mezuniyet Şartları

5 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültelerinin veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin lisans programlarının birinden veya Bilgi ve Belge Yönetimi lisans programından mezun olmak gerekiyor. KPSS’den en az 70 puan isteniyor.

5 Veznedar alımı için Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. KPSS’den en az 70 puan isteniyor.

5 Tahsildar alımı için Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. KPSS’den en az 70 puan isteniyor.

5 Evlendirme Memuru alımı için Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. KPSS’den en az 70 puan isteniyor.

2 Çocuk Eğitimcisi alımı için Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. KPSS’den en az 70 puan isteniyor.

5 Hizmetli alımı için Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bilgi Yönetimi Ön lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. KPSS’den en az 65 puan isteniyor.

Başvuru Genel Şartları

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.           

Başvuru Özel Şartları

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadroları için; Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek veya bilgisayara ilişkin konularda kurumlarca açılan en az 60 saatlik hizmet içi eğitimlere katılıp başarılı olduğunu gösterir belgeye sahip olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum