Çaykur 1500 İşçi Alacak

Çaykur 1500 İşçi Alacak

Çaykur Trabzon, Artvin, Giresun ve Rize İllerindeki Fabrikalarında İşçi Açığından Dolayı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik Açıklamalarda Bulundu. Personel Açığı Bulunan Fabrikalara İşçi Alınacağını Duyurdu..

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak geçici ve daimi işçilerin emeklilik, irtikap, yaşlılık ve ölüm nedenlerinden dolayı kurumun personel ihtiyacı doğmuş bulunmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik geçici istihdam edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Artvin, Rize, Giresun ve Trabzon illerinde bulunan yaş çay fabrikalarına açık bulunan bölümlere personel açığı adedince geçici işçi alınacağını aktaran Bakan Faruk Çelik, bu alımların İŞKUR mahareti ile gerçekleşeceğini söyledi.

Çaykur İşletmesinin kapasite artışı ve imalattaki hali hazırda işgücü ihtiyacına cevap verememesinden dolayı illerde bulunan bağlı fabrikalara açık bulunan personel sayısı kadar geçici işçi alınacağını ve bu işçilerin 2018 başına kadar yani 6 ay süreli çalıştırılacağını aktarıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik bu fabrikalarımızda çalıştırılacak işçiler sigortalı olacağını süreli ve zamanlı çalıştırılacaklarını ilkokul öğrenimi görmüş olmaları gerektiğini ayrıca verim ve kapasitenin artırılacağından dolayı alımları erken tarihe çektiklerini yazılı olarak açıklandı.

Çaykur Genel Müdürlüğü personel alımların ilanını İŞKUR’a  4 ile 13 Nisan 2017 tarihlerinde ilana çıkılacak. Alımlar noter huzurunda Mayısın ilk haftasında gerçekleştirilecek.

İlana başvurmak isteyen iş arayanlar için Sitemizin Kariyer Bölümünden 81 İl Merkezi ve İlçelerindeki kamu ve Özel iş ilanlarına ulaşabildiği gibi 1500 Çaykur iş ilanını da sayfamızda yayınlayacağız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.