Çevre Bakanlığı’ndan Tez Hazırlayan Öğrencilere Burs

Çevre Bakanlığı’ndan Tez Hazırlayan Öğrencilere Burs

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yeni eğitim öğretim döneminde bitirme tezi hazırlayan 200 öğrenciye, 4 ay boyunca, ayda 450 TL burs vereceklerini açıkladı.

Burs verilmesine ilişkin talimat bakanlıktan geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin talebi üzerine, bakanlığa bağlı faaliyet gösteren Türkiye Çevre Koruma Vakfı harekete geçti. Vakıf tarafından yeni eğitim döneminde bitirme tezi ya da projesi hazırlayan 200 lisans öğrencisine burs verilmesi kararlaştırıldı. 

Kimler Burstan Yararlanabilecek?
Burs almak isteyen öğrenciler için de belirli kriterler mevcut. Şehir planlama, mimarlık, biyoloji, kimya bölümü son sınıf öğrencileri ile inşaat, çevre, elektronik elektrik, kimya ve makine mühendisleri son sınıf öğrenciler bu bursa başvurabilecek. Ancak öğrencilerin belirtilen konu başlıkları alanında bitirme projesi ya da tezi hazırlaması gerekiyor. 

4 Ay İçin Burs Verilecek
Burs almak isteyen öğrenciler Türkiye Çevre Koruma Vakfı web sitesinden başvuru yapabilecek. Son başvuru tarihi 20 Ocak 2018 olacak. Seçilen öğrencilere ise 1 Şubat 2018 itibariyle burs verilmeye devam edilecek. Seçilen öğrencilere 4 ay süre ile 450 TL burs verilecek. 

Burs alan öğrencilerin çalışmaları, üniversitenin kabulünden sonra yazılı doküman ve CD haline getirilerek Türkiye Çevre Koruma Vakfı’na gönderilecek. Bu tez ve projeler Çevre Şehir Kütüphanesi’nde saklanacak. 

Bakan Özhaseki, bu çalışma ile daha önce 500 öğrenciye burs verdiklerini ifade etti.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.