Çevre Şehircilik Bakanlığı 692 Personel Alımı! Başvuru Ne Zaman

Çevre Şehircilik Bakanlığı 692 Personel Alımı! Başvuru Ne Zaman

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ÇSB bünyesinde 692 personel alımı açıklaması sonrasında adaylar başvuruları bekliyor. İşte süreç ve tüm detaylar.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklama sonrasında adaylar 692 kadroya başvuruları bekliyor. ÇSB 692 sözleşmeli personel alımı ne zaman başlayacak? Bakan Kurum’un açıklamaları ve personel alımı sürecine dair detaylar.

sb-personel.jpg

ÇSB 692 Personel Alacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ismi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değişmesinin ardından ilk müjde Bakan Kurum’dan gelmişti. TBMM’deki bütçe görüşmelerinin ardından bakanlığın yeni ismi ile birlikte yeni personel alımı için de 692 kadro açıklandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı 692 memur alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında yeni atama bekleyen adaylar için şimdilik 692 kadro açıklandı. Bakan Murat Kurum 50 kadronun su bilimleri mühendisliği kadrosu için olacağını, 642 kadronun ise sözleşmeli personel alımı diğer kadrolar için olacağını açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı ne zaman?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum personel alımı tarihi ile ilgili olarak 2022 Mart ayını işaret etti. Öte yandan yeni personel alımı sürecinde özellikle yüzde 20 kadroya atama için yeni mezun olma şartının bulunacağını belirtti.

Bu yıl yapılan personel alımları

Bakan Kurum 2021 yılında özellikle mimar, mühendis, şehir plancısı, tekniker alımları kapsamında 1665 personel alımının yapıldığını açıkladı. Yeni dönemde de şimdilik 50 su bilimleri mühendisi ve 642 sözleşmeli personelin alımı yapılacağı açıklandı.

Öte yandan adaylar 2021 yılı bitmeden Aralık ayı itibarıyla sürecin başlatılmasını talep ediyor. Yaş ve KPSS itibarıyla da adaylar her geçen günün önemli olduğunu düşündüğünden bu yıl bitmeden sürecin başlatılmasını bekliyor.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum