Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Açıktan Atamayla Personel Alımı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Açıktan Atamayla Personel Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 26 Temmuz 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. İlan başvuruları 8 Ağustos tarihinde başlayacak olup 12 Ağustos tarihinde sona erecektir.

Afet Riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun uyarınca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda istihdam edilmek üzere 32 adet sözleşmeli personel alınacaktır. Adaylar Bakanlığın yapacak olduğu sınava göre işe alınacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar ; Türk vatandaşı olmak , 657 sayılı kanunun ilişkili bentlerinde yer alan şartları taşımak , sağlık durumu iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak , bakanlıkça yapılan sınavda 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almak olarak belirtilmiştir.

4’lük sistemde de en az 3,00 lisans diploma notuna sahip olmak , ilan tarihi itibariyle son beş yıl içerisinde KPDS veya YDS’den en az E düzeyinde puan almış olmak , ilan tarihi itibariyle en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak , son başvuru günü itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak da adaylarda aranan şartlar arasındadır. Sözleşmeli personel bakanlık tarafından , merkez teşkilatı ile Diyarbakır , Şırnak , Mardin ve Hakkari illerinde istihdam edilecektir.

Başvurular  8 Ağustos 2016 – 12 Ağustos 2016 tarihleri arasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına başvuru formu ve istenen evraklarla beraber şahsen veya posta yolu ile yapılması gerekmektedir.

Uzman alımı için: Üniversitelerin Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış fakültelerin “İşletme,
İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Ekonomi ve Finans, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Uluslararası Finans” bölümlerinden lisans mezunu olmak. Dönüşüm projeleri özel hesabını yürütecek derecede mali konulara hakim olmak.

Avukat alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olmak. Türkiye’de herhangi bir ilin barosuna kayıtlı olmak. Baro Disiplin Kurulunca verilmiş uyarma cezası dışında cezası bulunmamak.

Şehir ve Bölge Plancısı alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Şehir ve Bölge Planlama” lisans mezunu olmak. Mesleki konularıyla ilgili bilgisayar programlarını iyi derecede kullanmak.

Mimar alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Mimarlık” bölümünden lisans mezunu olmak. Mesleki konularıyla ilgili bilgisayar programlarını iyi derecede kullanmak.

İnşaat Mühendisi alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin İnşaat Mühendisliği” lisans mezunu olmak. Mesleki konularla ilgili bilgisayar programlarını iyi derecede kullanmak.

Harita Mühendisi alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık, Harita Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği” lisans mezunu olmak. Mesleki konularıyla ilgili bilgisayar programlarını iyi derecede kullanmak.

Elektrik Elektronik Mühendisi alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “ElektrikElektronik Mühendisliği” lisans mezunu olmak. Mesleki konularıyla ilgili bilgisayar programlarını iyi derecede kullanmak.

Jeoloji Mühendisi alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Jeoloji Mühendisliği ya da Hidrojeoloji Mühendisliği” lisans mezunu olmak. Mesleki konularıyla ilgili bilgisayar programlarını iyi derecede kullanmak.

Jeofizik Mühendisi alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Jeofizik Mühendisliği” lisans mezunu olmak. Mesleki konularıyla ilgili bilgisayar programlarını iyi derecede kullanmak şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum