Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları 8 Ağustos 2016 Tarihinde Başlayacak 12 Ağustos 2016 Tarihinde Sona Erecek. KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacak Olan Kuruma Kimler Başvurabilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda istihdam edilmek üzere 32 adet sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bakanlıkça yapılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Başvuracak adayların 4’lük sistemde de en az 3,00 lisans diploma notuna sahip olmaları gereklidir. Adayların son beş yıl içerisinde KPDS veya YDS’den asgari düzeyde en az E düzeyinde puan almış olması şart. En az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, son başvuru günü itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak da adaylarda aranan şartlar arasındadır. Sözleşmeli personel bakanlık tarafından , merkez teşkilatı ile Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Hakkari illerinde istihdam edileceği açıklandı. Adayların mesleki konularıyla ilgili bilgisayar programlarını iyi derecede kullanma bilgisine sahip olmaları gereklidir.

Başvurular  8 Ağustos 2016 pazartesi günü başlayıp 12 Ağustos 2016 cuma günü sona erecektir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına başvuru formu ve istenen evraklarla beraber şahsen veya posta yolu ile başvuruların yapılması gerekmektedir. Her unvan için farklı şartlar belirlenmiş olup, ilgili alımlar şöyle sıralandı:

Uzman alımı için: Üniversitelerin Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış fakültelerin “İşletme,
İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Ekonomi ve Finans, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Uluslararası Finans” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

Avukat alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olmak. Türkiye’de herhangi bir ilin barosuna kayıtlı olmak. Baro Disiplin Kurulunca verilmiş uyarma cezası dışında cezası bulunmamak.

Şehir ve Bölge Plancısı alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Şehir ve Bölge Planlama” lisans mezunu olmak.

Mimar alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Mimarlık” bölümünden lisans mezunu olmak.

İnşaat Mühendisi alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin İnşaat Mühendisliği” lisans mezunu olmak.

Harita Mühendisi alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık, Harita Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği” lisans mezunu olmak.

Elektrik Elektronik Mühendisi alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “ElektrikElektronik Mühendisliği” lisans mezunu olmak.

Jeoloji Mühendisi alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Jeoloji Mühendisliği ya da Hidrojeoloji Mühendisliği” lisans mezunu olmak.

Jeofizik Mühendisi alımı için: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Jeofizik Mühendisliği” lisans mezunu olmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum