CTE 202 Memur Alımına 24 Bin 283 Aday Başvurdu! Başvuru Sonucu ve KPSS Puanları

CTE 202 Memur Alımına 24 Bin 283 Aday Başvurdu! Başvuru Sonucu ve KPSS Puanları

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 202 kadroya sözleşmeli memur alımı başvuru sonuçları açıklandı. Branşlar bazında oluşan en düşük tüm KPSS puanları belli oldu.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 202 Memur Alımı Başvuru Sonuçları ve Oluşan En Düşük KPSS Puanları belli oldu. CTE tarafından 202 sözleşmeli pozisyon için yapılan alım ilanı kapsamında sözlü sınava katılacak adaylara ilişkin duyuru yayımlandı. Sözlü sınav detayları nelerdir? Kimler katılacak ve en düşük KPSS puanları branşlar bazında kaçta kaldı? Tüm detaylar bu yazımızda.

24 Bin 283 Aday Başvurdu

CTE 202 memur alımı için 24 bin 283 adayın başvurularının incelenmesi ve her bir pozisyon için ayrı ayrı olmak üzere  (erkek, kadın) KPSS P3 puan üstünlüğü esas alınarak en yüksek puandan başlanmak suretiyle sıralanması sonucu 3 katı aday katılacak.

Kontenjanlar

12 kadın Öğretmen, 25 erkek Öğretmen, 24 kadın Psikolog, 84 erkek Psikolog  14 kadın Sosyal Çalışmacı, 34 erkek Sosyal Çalışmacı, 5 erkek Fizyoterapist, 2 erkek Veteriner, 2 erkek İnşaat Mühendisi alımı kapsamında 202 kadroya memur alımı başvuru sonuçları açıklandı.

Sözlü Sınav Konuları Nelerdir?

İlgilinin atanacağı pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi 40, Atatürk İlke İnkılap tarihi 20,

Genel kültür 20, Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20 puan esas alınarak 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavda başarılı olunabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Başvuru sonuçları ve KPSS puanları.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.