CTE 2954 Personel Alımı Sınavda Neler Sorulacak

CTE 2954 Personel Alımı Sınavda Neler Sorulacak

Adalet Bakanlığı CTE Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Tarafından 2954 Personel Uygulama ve Sözlü Sınavla Alınacak. Sözlü (Mülakat) ve Uygulama Sınavında Neler Sorulacak. Adaylar Nelerden Sorumlu.

29 Mart 2016 tarihinde Adalet Bakanlığı CTE Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2.954 sözleşmeli personel alım ilanı yayınlandı. 2.454 infaz ve koruma memuru, 144 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 95 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 56 teknisyen, 155 destek personeli (şoför), 26 destek personeli (aşçı), 24 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere 2.954 sözleşmeli pozisyon için personel alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı haber sitemize Facebook sayfamızdan ve haber yorumları bölümünden yüzlerce adayın ortak sorusu “sınavda neler sorulacak” oldu. Sizler için alım yapılacak olan tüm branşlarda neler sorulacağını bir araya getirdik.

Adalet Bakanlığı ‘na Bağlı CTE sınavı nasıl yapacak: Sınav sözlü ve uygulamalı olarak yapılacaktır.

Sözlü sınavda neler sorulacak: her unvan için ayrı bir yöntem belirlenmiştir. Aşçılık sözlü sınavında; halk eğitim müdürlükleri veya diğer kurumlarda aşçılık işlerinden anlayan ehil bir kişinin görüşüne başvurulabilir denilmekte olup, mülakat komisyonunda işin ehli birinin sadece görüş bildirmek üzere görevlendirilmesi yapılabilir.

Şoför kadrolarına atanacak adayların mesleki bilgisi tespit edilirken araç başında ve araç kullanma becerisi ölçülmek suretiyle yapılacağı bildirildi.

Ceza infaz kurumu kâtipliğine başvuran adaylara Uygulama sınavında: yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilecektir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilecektir.

Sözlü sınava alınacak tüm adaylar: İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi (40 puan), Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan), Genel kültür (20 puan), Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan), konularından sorumlu olacaklar.

Adaylar başarılı olabilmek için sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.