CTE 3611 Memur Alımında Adaylar bütün kadrolara başvurabiliyor

CTE 3611 Memur Alımında Adaylar bütün kadrolara başvurabiliyor

Adalet Bakanlığı CTE Tarafından Yayınlanan 3 Bin 611 Kamu Personeli Alım İlanında Belirtilen Unvanlarda Adaylar Bütün Unvanlara Başvurabilecek.

9 Ekim 2017 tarihi itibariyle Adalet Bakanlığı 'na bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 3 bin 611 kamu personeli alım ilanında adayları sevindiren bir detay yer aldı.

Yayınlanan resmi ilana göre 3.222  infaz ve koruma memuru,  89  büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),  58  diğer sağlık personeli (sağlık memuru),   91   teknisyen,  75  destek personeli (şoför),  42  destek personeli (aşçı),  34  destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam  3.611  personel alımı yapılacaktır.

Adaylar şartları taşıması halinde her unvan için kaç tercih hakkı var, farklı unvanlarda adaylar başvuru yapabilecek mi?

Adaylar, bir unvan için sadece bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığının yapacağı sınava başvurabileceklerdir. Aynı unvan için birden fazla komisyona başvurulması durumunda başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır.

Adaylar, aranan şartları taşımaları halinde ayrı ayrı diğer unvanlar için aynı veya farklı sınav merkezi tarafından sınavı yapılacak adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığını tercih edebilecektir. (Örneğin adaylar infaz ve koruma memuru unvanı için sadece bir yere başvuru yapılabilecektir. Yine aynı aday gerekli şartları taşıması halinde büro personeli (cezaevi kâtipliği) veya diğer bir unvan için de aynı veya farklı bir yere başvuru yapabilecektir.)

Adalet Bakanlığı 2500 kamu personel alımı ilanı.
Adalet Bakanlığı 2500 memur alımında adayların kaç tercih hakkı var.
CTE 3611 kamu personeli alımı ilanı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.