CTE 5.455 Kamu Personel Alımı Yapıyor! Lise MYO Lisans Başvuru Ekranı

CTE 5.455 Kamu Personel Alımı Yapıyor! Lise MYO Lisans Başvuru Ekranı

Ceza ve Tevkifevleri CTE’ler için yeni 5 bin 455 kamu personel alımı yapılıyor. İKM, teknisyen, şoför, aşçı, hemşire, büro personeli alımları bu yazımızda.

Ceza ve Tevkifevleri “CTE” 2022 yılı kamu personel alımı başvuruları kapsamında 5 bin 455 kontenjan için süreç online olarak devam ediyor. İnfaz ve Koruma memuru İKM, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), hemşire, teknisyen, destek personeli (şoför), destek personeli (aşçı), destek personeli (kaloriferci) alımı yapılıyor. En az lise kadrolar ve süreç bu yazımızda.

cte-personel-alimi.jpg

CTE 2022 yılı 5.455 sözleşmeli memur alımı (Kontenjanlar)

5 bin 16 infaz ve koruma memuru, 141 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 66 hemşire, 113 teknisyen, 90 şoför, 27 aşçı, 2 kaloriferci alımı olmak üzere 5 bin 455 kadro için süreç online olarak devam ediyor.

Sözleşmeli memur alımı (Genel Şartlar)

T.C. Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak şeklinde genel hususlar yer alıyor.

Ayrıca lise, önlisans ve lisans alanında en az 70 ve üzeri puan almak,

Yaş itibarıyla İKM alımı için 30 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar başvurabilir.), diğer unvanlar için se 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. (1 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular başvurabilir.)

Branşlar bazında diğer şartlar

İnfaz ve koruma memuru için en en az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

Büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği) için en bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulu veya MYO’ların adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alanları ile diğer lise ve dengi okulların bilgisayar veya bilişim teknolojileri alanlarından mezun olmak,

Ayrıca en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla MEB’den onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

Hemşire için en hemşirelik ve hemşireliğe eşdeğer sağlık memurluğu programlarından mezun olmak gerekiyor.

Teknisyen için en en az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Şoför için en en az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

Aşçı için en lise veya üniversitelerin aşçılık veya dengi bölümü mezunu olmak şartı var. Ayrıca en az lise veya dengi okul mezunu olup aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifikaya sahip olmak gerekiyor.

Kaloriferci alımı için en az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

5 bin 455 memur alımı başvuru tarihleri

Ceza ve Tevkifevleri CTE İnfaz ve Koruma memuru İKM, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), hemşire, teknisyen, şoför, aşçı, kaloriferci alımı için başvurular 17 Mart’a kadar aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden yapılabilir.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/cte-5455.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum