CTE Açıktan 978 Memur Alımı

CTE Açıktan 978 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlügü 978 Personel Alım ilanı yayınladı. Başvurular 13 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlügü 978 Personel alınacaktır. 300 infaz ve koruma memuru, 317 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 43 diğer sağlık personeli (sağlık memuru),  32 teknisyen, 215 destek personeli (şoför), 43 destek personeli (aşçı), 25 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere 975 ayrıca önceki yıllara ait boş kalan 3 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 978 personel alımı yapılacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar için şartlar: pozisyonlara yerleşecekler merkezi sınava (KPSS 2016) girip en az 70 puan alıp başvuranlar arasından en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının Sözleşmeli infaz ve koruma memuru adayları için beş katı (beş katı aday bayan ve erkek için ayrı ayrı belirlenecektir.), Diğer sağlık personeli (sağlık memuru), destek personeli (aşçı, kaloriferci) ve teknisyen adayları için beş katı(teknisyenler için beş katı aday her branş için ayrı ayrı belirlenecektir.), Destek personeli (şoför) adayları için on katı sözlü sınava çağırılacaktır. Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu katibi) adayları için ise yirmi katı uygulamalı sınava çağrılacaktır. Uygulamalı sınavda başarılı olanlar arasından doğru kelime sayısı esas alınmak kaydıyla en fazla doğru kelime yazan adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava çağırılacaktır. Başvurularda, lisans mezunları için 2016 KPSS P3, önlisans mezunları için 2016 KPSS P93, ortaöğretim mezunları için 2016 KPSSP 94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır.

İnfaz ve koruma memurluğuna yerleşebilmek için: En az lise veya dengi okul mezunu olması, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 13 Ocak 2017 itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2016) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1986 ve sonrası sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.), Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmaması, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmaması gerekmektedir.

Büro personeli (ceza infaz kurumu katipliği) pozisyonlarına yerleşebilmek için: Fakülte veya yüksek okulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Sağlık personeli (sağlık memuru) pozisyonlarına yerleşebilmek için: Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olmak ya da bu bölümlerin lisans veya önlisans programlarından mezun olması gerekmektedir.

Destek personeli (şoför) pozisyonlarına yerleşebilmek için: En az lise veya dengi okul mezunu olması, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak).

Teknisyen pozisyonlarına yerleşebilmek için: En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olması, Yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olması gerekmektedir.

Destek personeli (aşçı ve kaloriferci) pozisyonlarına yerleşebilmek için: En az lise veya dengi okul mezunu olması, Halk Eğitim Müdürlükleri veya diğer resmî kurum ve kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olması gerekmektedir. Ankara iş ilanları kariyer.

İnfaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) Teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), Destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.).

Başvurular 02 Ocak 2017 günü başlayıp 13 Ocak 2017 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Adaylar yapılacak olan sözlü sınav ve uygulamalı sınava, adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı ya da mahalli Cumhuriyet Başsavcılığı aracı kılınmaksızın doğrudan posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlügü 978 Personel Alım ilan Kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
35 Yorum