CTE başvuru ile kurul üyesi seçimi yapılacak

CTE başvuru ile kurul üyesi seçimi yapılacak

T.C. Sinop Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından yayımlanan son ilanlara göre; Ceza İnfaz Kurumları bünyesinde gerçekleştirilmek üzere 5 adet asıl ve 3 adet yedek üye seçimi yapılacağı açıklandı.

Kamu kurum ve kuruluşları dahilinde hem hiyerarşik hem de bürokratik süreçler kapsamında yeni tayin ve görevlendirmeler yapılmaya devam ediliyor. Yayımlanan son ilan ile birlikte VTE bünyesinde üye seçimi yapılacağı açıklandı.

T.C. Sinop Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı İlanı

Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu Kanunu ve Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulları Yönetmeliği kapsamında yapılacak olan üye seçimleri ile ilgili beyan edilen bilgilere göre; ilgili madde üzerinde mutabakata varılan hükümler çerçevesinde Sinop Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kuruluna 5 adet asıl ve 3 adet yedek üye seçimi yapılacaktır.

Üye Olabilme Şartları Nelerdir?

Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu dahilinde asıl ve yedek olmak üzere seçilecek olan üyelerin haiz olması gereken başvuru şartlarına göre; adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerektiği beyan edilmektedir.

Ayrıca; adayların Tıp, eczacılık, hukuk, kamu yönetimi, sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler, eğitim bilimleri ve benzeri alanlarda en az dört yıllık Yüksek Öğretim Kurumlarından fakülte derecesinde mezuniyet sahibi olması gerekirken; mezuniyet şartlarını sağlayamamış olan adayların ise özel sektör veya kamu kurumu fark etmeksizin alanı ile ilgili olarak en az 10 yıl tecrübe sahibi olması gerektiği beyan edilmektedir.

Adaylar kişisel nitelikleri ile mahal içerisinde dürüst, güvenilir ve ahlaklı olarak tanınmış kişiler olmalıdır. Bir siyasi partinin merkez, il veya ilçe teşkilatlarında görevli bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Adayların Seçilemeyecek Oldukları maddeler 3 farklı başlıkta sunulmaktadır. İlgili başvuruların kabul edilmesi için; Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri ile ilgili ihale, alım, satım ve benzeri hukuki ilişkilere taraf olan adayların başvuru yapmaması; Görev yapacakları Ceza İnfaz Kurumları veya Tutukevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklulardan birisinin işlediği suçtan kendileri veya ikinci derece dahil hısımları zarar gören adaylar arasında yer alınmaması ve son olarak Ceza İnfaz Kurumları veya Tutukevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklulardan biri ile aralarında evlilik, vesayet veya ikinci derece hısımlık ilişkisi bulunan adaylar olmaması gerektiği beyan edilmiştir.

İlgili başvurular için son başvuru tarihi 25 Eylül 2020’dir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum