CTE İKM Alımları Bekleniyor! Başvuru Şartları ve Kontenjanlar Nasıl Olacak

CTE İKM Alımları Bekleniyor! Başvuru Şartları ve Kontenjanlar Nasıl Olacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıkladı. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatları ile CTE için 10 bin personel alımı yapılacak. 10 bin personel alımında büyük pay yine İKM olacak. Peki alımlar ne zaman başlar, şartlar neler olur?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün 10 bin yeni personel alımı açıklaması yapmasının ardından ilanın kısa sürede yayımlanması adına haberlerimizi yoğunlaştırmak istiyoruz. Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için 10 bin yeni personel alımı ilanının kısa sürede yayımlanması adına adayların taleplerini bir kez daha yineliyoruz.

CTE infaz ve Koruma Memuru Alımları Ne Zaman Başlayacak?

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları ile CTE için son personel alımları 2019 yılı başında yapılmıştı. 2019 sonunda alımlar gerçekleştirilmesinin ardından ve 1 yıllık süre geçmesine rağmen henüz yeni alımlar başlatılmadı. En azından başvuru ilanının yayımlanmasının 2021’e kalmaması adına bir an önce 100 binlerce adayın beklediği personel alımlarının başlatılmasını bekliyoruz.

Bu kapsamda en azından kesin tarihin de açıklanmasıyla özellikle CTE’de İKM alımları bekleyen adayların süreç ile ilgili bilgilendirilmesini istiyoruz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 12 bin sağlık personeli alımı için beklenen zamanı açıklamasının ardından İKM alımları için de net tarihe dair detayların Bakan Gül tarafından açıklanmasını adaylar adına talep ediyor ve konuyu sürekli gündemde tutmak istiyoruz.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Kontenjanları Nasıl Oluyor?

Bilindiği üzere Bakanlık merkez ve taşra teşkilatları ile CTE 10 bin yeni personel alımlarında en fazla kontenjanlar Zabıt Katipliği, Mübaşir alımları ile özellikle CTE İnfaz ve Koruma Memuru CTE için olacak. Bu kapsamda İKM alımlarına dair en son 2019 yılında yayımlanan ilandaki şartları hatırlatmak ve İKM alımı bekleyen adaylar için gerekli şartları yayımlamak istiyoruz.

CTE Son Atamadaki Kontenjan Dağılımı

2019 yılında yayımlanan ilanda 6 bin 743 kadro için kontenjan yayımlanmıştı. bu atamada en çok alım 6 bin 127 infaz ve koruma memuru İKM alımı ile yapılmıştı. Bu atamada da aynı şekilde en çok kontenjan İKM için olacaktır.

Son Atamadaki İKM Alımı Başvuru Şartları Nelerdi?

CTE’ye İnfaz ve Koruma Memuru alımı için başvuru genel ve özel şartları yer almaktadır. Bu kapsamda gerek İKM alımı genel şartlarının gerekse İKM alımı özel şartlarının ayrıntılı incelenmesinde fayda vardır. Son atamadaki KPSS ve Yaş şartında yıl değişikliği olacağını da unutmamanızı ve 2019 yılındaki yaş ile KPSS hükmünün değişeceğini belirtmek istiyoruz.

Son Atamadaki CTE Personel Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.