CTE Katip Alımı Uygulama Sınav Sonuçları Açıklanmaya Başladı

CTE Katip Alımı Uygulama Sınav Sonuçları Açıklanmaya Başladı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü bünyesinde katip alımları için uygulama sınav sonuçları komisyonlarda açıklanmaya başladı. Detaylar ve sözlü sınav adayları haberimizde.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE'ler için 160 ceza infaz kurumu katibi alımı kapsamında sözlü sınava katılacak adaylar komisyonlar bazında il il belli olmaya başladı. 160 katip alımı başvuru sonucu uygulamaya katılan adayların sonuçları da açıklanıyor. Bu haberimizde Kayseri Adliyesi bünyesinde yapılan CTE Katip Alımı Uygulama Sınav Sonuçları için tüm detayları bulabilirsiniz.

İl İl Katip Alımı Uygulama Sınav Sonucu Sorgulama

Haberimizin en altında yer alan bağlantıdan hangi ilde, hangi il Adliyesine ait komisyonda sınava girdiyseniz oradan sonuçlarınızın açıklanıp açıklanmadığına bakabilirsiniz. "Sonuç Sorgulama" bağlantısında Tüm İllere ait Adalet Komisyonlarının internet siteleri bulunmaktadır.

Her komisyon sonucu ayrı ayrı açıklayacağından adayların süreci ilgili komisyon bazında takip etmesi gerekiyor. Her komisyon sonucu ayrı ayrı açıklayacağından adayların süreci ilgili komisyon bazında takip etmesi gerekiyor. Adaylar kendi sınav komisyonlarını bu süreçten itibaren kontrol ederek sonuçları takip edebileceklerdir.

CTE Katip Alımı Sonuçları Açıklanmaya Başladı

Belirttiğimiz üzere Kayseri Adliyesi bünyesinde sonuçlar açıklanmaya başladı. En düşük KPSS puanı ile sözlü sınava katılmaya hak kazanan aday da lise, önlisan ve lisans bazında belli oldu. İlgili sonuçlara aşağıdaki bağlantıdan direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, Vukuatlı nüfus kayıt tablosu, Adli Sicil Kaydı, Vesikalık fotoğraf, Aday bilgi formu istenmektedir. CTE Katip Alımı Uygulama Sınav Sonuçları ve diğer tüm detaylar şu şekildedir:

Duyuru, Uygulama Sonuçları ve KPSS puanları.

İl İl Adalet Komisyonları Sorgulama.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum