CTE Katiplik Uygulama Metinleri 2017

CTE Katiplik Uygulama Metinleri 2017

Adalet Bakanlığı Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Tarafından 17 Ocak 2017 Tarihinde 317 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi) İçin Uygulama Sınavı Metinlerini Yayınladı. Adaylar bu metinlerden sorumlu olacak.

Adalet Bakanlığı Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 17 Ocak 2017 tarihinde Ceza İnfaz Kurumu Kâtipliği Uygulama Sınavı Metinlerine İlişkin Duyuru yayınladı.

Ceza İnfaz Kurumu Katibi alımı başvuruları 13 Ocak 2017 tarihinde sona ermişti. Kimler 317 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi) başvurabildi: Lise, Önlisans ve Lisans mezunları bölüm şartı aranmaksızın, Merkezi sınavın (KPSS-2016) yapıldığı 2016 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1981 ve sonrası doğumlu olanlar), Merkezi sınavda (KPSS-2016’da lisans mezunları için KPSSP-3, önlisans mezunları için KPSSP-93, ortaöğretim mezunları için KPSSP-94 puan türünden) en az 70 puan almış olmak, Bilgisayar sertifikası sahibi olmak (bilgisayar dersini gördüğünü transkript ile belgeleyenlerde sertifika şartı aranmaz)

Adalet Bakanlığı CTE tarafından yapılan açıklama şöyle; Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı 6’ncı maddesinin 6/c bendinde “Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir.

Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)” hükmü yer almaktadır.

Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 25 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan ceza infaz kurumu kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler aşağıdaki linkte verilmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.