Cumhurbaşkanı Açıkladı! Evlenecek Gençlere Yardım Müjdesi

Cumhurbaşkanı Açıkladı! Evlenecek Gençlere Yardım Müjdesi

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, evlenecek olan gençlere müjdeyi verdi. Erdoğan, “Evlenecek gençlere yapılan devlet yardımı kapsamını genişletiyoruz” açıklamasında bulundu. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtımı Toplantısı’na katıldı. Katılım gösterdiği toplantıda birçok açıklamada bulunan Erdoğan, uzun süredir beklenen, evlenecek gençlere yardım müjdesini de verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Genç kardeşlerimizi aile kurmaları yönünde teşvik etmek için devlet tarafından verilen evlilik yardımı kapsamını genişletiyoruz. Genç İstihdam Ulusal Strateji Belgesi düzenleyerek mevcut staj imkanlarının genişlemesini sağlıyoruz. Bir yandan da maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara verilen hizmet için avukatlardan tahsil edilen vergi oranını düşürüyoruz.

Kamu avukatlarının esaslarını tekrar düzenliyor, özlük hakları konusunda düzeltmeler yapıyoruz. Dava, noter masraflarını olabildiğince sadeleştiriyoruz. Kullanıma aldığımız e-Duruşma uygulamasını tüm hukuk mahkemelerinde uygulanacak şekilde yaygınlaştırıyoruz. Adli yardıma elektronik ortamda başvuru yapılamasını sağlıyoruz.”

Erdoğan imar planları hakkında da açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı, gençlere evlilik yardımı müjdesini açıkladıktan sonra, avukatlardan alınan vergilerde indirime gidileceğini, e-Duruşma uygulamasının daha da yaygın halde kullanılabileceğini dile getirdi. Ayrıca, dava ve noter masraflarında da sadelik olacağını söyleyen Erdoğan, adli yargılamaları elektronik ortama taşımak için tüm gayreti gösterdiklerini de aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasına şu şekilde devam etti:

“İcra ve iflas kanunu içeren yönetmeliği mülkiyet hakkının olabildiğince geniş halde korunmasını sağlayacak şekilde tekrar düzenliyoruz. İmar planı izleme, değerlendirme ve denetleme sistemi oluşturacağız. Acele kamulaştırmaya yönelik hükümleri de içerecek biçimde kamulaştırma ile ilgili gerekli tüm mevzuatı tekrar ele alıyoruz.”

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.