Cumhurbaşkanı Asgari Ücret Zammı Talimatını Verdi! Zam Oranı Belirleniyor

Cumhurbaşkanı Asgari Ücret Zammı Talimatını Verdi! Zam Oranı Belirleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan asgari ücretlileri sevindiren son dakika açıklaması da geldi. Asgari ücret tespit komisyonu 2022 Temmuz zammı için toplanıyor. İşte detaylar ve tüm süreç.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan katılımcılarla toplanıyor. Temmuz zammı için ne kadar ücret artışı olacağı belirlenecek. İşçiler artış istemekle beraber işverenler de vergi indirimi ve bir takım destekleme talep ediyor. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son dakika talimatıyla TEMMUZ ZAMMINA dair önemli detaylar.

Asgari ücrete Temmuz’da zam verilecek

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalara yer verildi. Özellikle 8 milyon asgari ücretli çalışan ile tüm kamu çalışanlarını da ilgilendiren Temmuz zammına dair detaylar belli olmaya başlıyor. Komisyonun toplanması kararı ile asgari ücrete enflasyondaki duruma göre zam verilmesi kesinleşti denilebilir.

Asgari ücret tespit komisyonu toplanıyor

Temmuz ayı gelmeden Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplanması gerektiği için 29 Haziran 2022 tarihi itibarıyla "yarın" ilk toplantı yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işçileri temsilen Türk-İş ve İşverenleri temsilen de TİSK bir araya geliyor. Hem işçileri hem de işverenleri memnun edecek bir zam kararının oluşmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Sadece ne kadar artış olacağı artık merak konusu!

Asgari ücret zammı Temmuz olmadan belirlenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla asgari ücrete yapılacak zammın belirlenmesi için toplantı tarihi belirlendi. Hafta sonu olmadan da ne kadar zam yapılacağı belirlenecek. Bakanlık, TİSK ve Türk-İş'in ortaklaşa yapacağı toplantı sonrası Temmuz'da asgari ücrete ne kadar zam geleceği belirlenecek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum