Cumhurbaşkanı Cuma Günü Açıklayacağı Müjde Hakkında Neler Bulunuyor

Cumhurbaşkanı Cuma Günü Açıklayacağı Müjde Hakkında Neler Bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma günü güzel bir müjde açıklayacağını canlı yayında açıkladı. Erdoğan’ın açıklayacağı müjde hakkında tahminler yapılmaya başlandı. İşte Cumhurbaşkanın açılaması mümkün durumlar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı açılış töreninde canlı yayın olarak Cuma günü müjdeli bir haber vereceğini açıkladı. Açıklaması beklenen müjde hakkında ilk tahminler neler?

Erdoğan'ın cuma günü açıklayacağı müjdeli haber sonrasında dünyasında çeşitli tahminler gelmeye devam ediyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde "Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni"nde konuştu. Türk milletini yakından ilgilendiren bir hususta 21 Ağustos Cuma gününü işaret eden Erdoğan, müjdeli bir haber vereceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı “Yarın malum Perşembe, ardından Cuma. İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve inanıyorum. Bu müjdenin hayalleri ve rüyası içindeyiz. Cuma günü bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum. Açıklarsam bu işin heyecanı kaybolur” dedi.

Yazar Mehmet Acet, Türkiye ve dünyada çok konuşulan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şimdi tabi Cuma gününü beklemek gerekir. Cumhurbaşkanı Erdoğan kendi ağzından nasıl bir müjde verecek. Kendi ifadelerini dinleyene kadar bu müjdenin ne olduğu konusunda ancak tahmin yürütebiliriz. Benim de bir takım tahminlerim var. Tahminlerin ağırlıklı olarak doğalgaz ve petrol gibi enerjiye dönük. Bir takım keşifler olduğuna yönelik bir takım intiba var bende. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapana kadar bu söylediğimiz tahminden ibaret. Bir takım haberler de dolaşıma girmiş durumda.

Türkiye son dönemde sadece Türkiye'de değil küresel ölçekte ses getiren hamleler yapıyor. Doğu Akdeniz'de ve Libya'da bunun sonuçlarını görüyoruz. Türkiye'de olduğu kadar yurt dışında da piyasalarda da bu müjdenin ne olduğu konusunda beklenti atmosferi oluşmuş durumda. Özellikle yeni dünya düzeni özellikle pandemi sonrası diye ifade edilen yeni süreçte Doğu Akdeniz üzerinde büyük bir güç mücadelesi yaşanıyor. Öncede Suriye’de taşeron örgütler kullanılıyordu ama Akdeniz’de bazı ülkeler üzerinden bu güç savaşı Türkiye’ye karşı verilmek isteniyor. Yunanistan’ın pozisyonunu işte böyle konumlandırmak gerekiyor.

Türkiye Doğu Akdeniz’de bir meydan okuma ile karşı karşıya bırakılmak isteniyor, Türkiye bu duruma da bir meydan okuma ile karşılık veriyor. Ben Sayın Cumhurbaşkanı’nın korsanlar olarak ifade ettiği noktanın tekrar altını çizmek istiyorum bugünkü konuşması ile Doğu Akdeniz’deki güç savaşında Erdoğan yeni bir meydan okuma ile meydana çıktı diye okumak doğru olabilir. Doğu Akdeniz’de gerilim çok yüksek, dağılan Suriye ile Beyrut arasında Hristiyan bir devlet oluşturma çabası var.

Cumhurbaşkanlığı seçimi var, 50-60 gün sonra. Buradaki bir değişimle birlikte belki de bölge Kapalı Maraş bölgesini açabilecek ve bölge belki de Singapur gibi bir bölge olabilecek. Yaklaşık 1974’ten bu yana Kuzey Kıbrıs esasında unutulmuş bir yerdi fakat iktidarın çabaları ile Kuzey Kıbrıs’ta çok ciddi yatırımlar söz konusu oldu. Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası arenada tanınan bir ülke olması çok önemli bir gelişme olacaktır. Cuma günü açıklanacak müjde bununla ilgili de olabilir. Doların ciddi manada düşmesi ve borsanın ciddi anlamda yükselmesi ihtimali doğacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum