Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa'ya Meydan Okuyarak Vatandaşlarımın Hakkını Yedirmem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa'ya Meydan Okuyarak Vatandaşlarımın Hakkını Yedirmem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa’ya Meydan Okudu Vatandaşımın Hakkını Yedirmem Fransız Le’ Monde gazetesine demeç verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa’ya Meydan Okudu Vatandaşımın Hakkını Yedirmem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız Le’ Monde gazetesine demeç verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan  Darbeye sesiz kalan Avrupa ya meydan okudu. Türkiye’ye verilen sözleri tutmayan ve demokrasiyi hiçe sayan AB’nin vize muafiyeti sözünü yerine getirmemesi durumunda sığınmacı anlaşmasının devam etmesi imkansız hale girdiğinden fes edilmesi gündemimizdedir, dedi.

Erdoğan Darbe girişiminde Türkiye’yi yalnız bırakan AB’ nin bazı sonuçlara katlanması gerektiğini ilkesel olarak kendi kanun ve dünya görüşleriyle çelişen AB demokrasi söylemini dinlendirmesi inandırıcı gelmemektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AB çifte standart uygulamaya devam etmekte bakın bir örnek vereyim. Paris’teki saldırıda dünya liderleri oraya akın ettiler, dönemin Başbakanı sayın Ahmet Davut oğlu Ülkemizi temsilen katılmıştı. Ey Avrupa biz sizin acınızı paylaştık teröre lanet ettik siz ise Ülkemi bombaladılar, tankla, tüfekle, topla, uçakla, helikopterle Darbe yapan cuntacı fetöcü teröristlerin karşısında 240 Şehit ve 2200 yaralımız olduğu halde sesiz kalmayı tercih ederek çifte standart uyguladığınızı bir kere daha gösterdiniz.

Erdoğan bazı Avrupalı parlamenterlerin aradığını ancak bunun yetmeyeceğini bilmeleri anlamaları gerekir. Eğer biz sizi anlıyorsak, sizinde bizi anlaması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü biz 15 Temmuz’da demokrasi mücadelesi vermiş bir milletiz. Eğer siz gerçekten demokrasiyi içinize sindirmiş olsaydınız bugün kınama msjları yerine taziye ziyaretinde bulunurdunuz, dedi.

Erdoğan sözlerine Rusya Devlet Başkanı Putin ile arasında görüşmesinde ise sayın Putin bana bu kadar asker ve memur neden içeride ve görevden alınıyor. Sayın Putine Devletine ve Milletine silah çeken yıkmaya çalışan hain olanı siz barındırırımsınız sorusu yöneltim, Putin ise bana, hiçbir devlet (haini) barındırmaz dedi. Cumhurbaşkanı tank tüfek topla silahlarla uçakla helikopterle Meclisimizi bombalayacak kadar gözü dönmüş bu FETÖ terör örgütü mensupları işte devlet hainidir,dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vatandaşlarıma 1 Haziran itibariyle Avrupa Birliğine vize muafiyeti getirileceği konusunda anlaşmıştık. Ancak Avrupa Birliği  53 yıldır kapısında olduğumuz halde taraflı ve yanlı davranarak müzakerelerde ve fasılların açılmasında tutarsızlık ve tarafgirlik ile yola çıkarak vatandaşlarımı mağdur etmiştir, tek suçlu Avrupa dır, dedi.

Erdoğan 3 Milyon sığınmacı ağırlıyoruz, AB’nin tek isteği topraklarına girmemesi, vize muafiyeti ve diğer taleplerimiz karşılanmadığı taktirde, geri kabul mümkün olmayacaktır. 3 milyar euroluk ödeme yapacağını taahhüt eden AB’ ye nerde bu para diye seslendi. Öte yandan Birleşmiş Milletlerin Ülkeme sınır kapılarını açın çağrısına çok sert bir dil ile ne işe yarıyorsun görevin ne diye sorarak bu güne kadar 10 milyar dolar harcandı mültecilere sen ise 455 milyon dolar destek vererek yüzsüzlüğünüzü ortaya koyuyorsunuz, dedi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum