Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolarınızı satın ve Ülkenize Sahip Çıkın

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolarınızı satın ve Ülkenize Sahip Çıkın

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Ankara' da son dakika toplantısında yastık altında doları bulunan vatandaşlara seslendi. Dolarınızı dövizinizi satın ve Ülkenize sahip çıkın dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan’dan vatanını seven tüm vatandaşlarıma sesleniyorum lütfen yastık altında veya bankalarda doları olan satsın. Paramız değersizleşiyor bireysel düşünmeyin dedi.

Doların ateşinin sönmemesini şu ifadeyle açıklayan Sayın Erdoğan, maalesef ülkemizde türk lirası kullanılması gereken yerlerde kullanmayan iş adamlarımız, fabrikatörlerimiz, iş verenlerimiz ve dövizle para kazanma yoluna giden tüm vatandaşlarımızın bu yolu bırakarak MİLLİ paramız olan Türk lirasına dönüş olmadan doların ateşinin sönmeyeceğini ve milli gelirde düşüş yaşanacağını enflasyonun ve işsizliğin büyük bir oranda etkileneceğini söyledi.

Dolar alış satış bugün kaç tl. Dolar kuru rekor düzeyde ve Euro yükselişi’ de durdulamıyor. Doların bugün canlı olarak 3. 52’ den alış ve 3. 51’ den satışı devam etmekte Euro’ nun ise alış 3.74, 45 satışı ise 3.74, 43 civarında seyretmekte. Türk lirasının Dolar ve euro karşısında erimesinin önlenmesi milli duygulardan ve milli olmaktan geçmektir. Bireysel kazanılabilir ancak bu kazanç ülkemizin kaybetmesi anlamına gelmektedir.

Uluslar arası bankalararası piyasalarda son endekste dolar 3’ 58 euro ise 3’ 81 aşarak tarihi rekor kırmış durumda bu tarihi rekor ise ülkemize ve milletimize milyarlarca lira kaybettirerek, milletimin alnın teri ile kazandığı parayı döviz ile batılılara hibe etmekte. Bu döviz alışverişi emekleri ve çocuklarımızın geleceğini ülkemizin refah düzeyini ne yazık’ ki çalmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’ da son dakika yaptığı toplantıda hükümetimiz üç defa ekonomi toplantısı yaptı ve döviz kurunun ateşini nasıl söndüreceğini ekonomist uzmanları ve merkez bankası uzmanlarıyla bir araya gelerek görüştüler. Bu hızda doların ilerlemesi veya hızının yavaşlamaması durumunda kalıcı olarak doların türk lirası karşısında durmasının engellenmesine yönelik çalışmalar ve toplantılar yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu durumdan en azami şekilde etkisinden kurtulmak için başta faizlerin düşürülmesi, kobilere hibe desteği ve dolar ile alış veriş yapan tüm kurum, kuruluş, özel sektör, işadamlarımıza ve yastık altında dolar tutan vatandaşlarımıza özel çağrımdır, gelin dövizinizi satın ve döviz cinsi ile alış veriş yapmayın dedi.

Anadolu yatırımın dolar tahmin seviyesi ise 3. 47,99 olarak yükseliş tahmini öngörülmektedir. Usd Try partisinde destek vermiş ancak tepki çabaları şu an için boşa çıkmış durumda. Güncel dolar seviyesi rekor üzerine rekor kırmakta bu yükselişin devam edeceğini ancak 20 Ocak gibi durulacağını ancak bu zaman zarfında ülkemizin büyük bir kayıp yaşayacağını unutmayalım ve dövizinizi elden çıkartın dedi. Dolar son dakika artış fiyatları devam edilmemesi için vatandaşlara çağrımızdır.

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.